Adet Sancısı Nasıl Geçer

Kadınların her ay yakındığı hatta bazılarını yatağa düşüren adet sancıları nasıl geçer diye bu konuda bitkisel bir çözüm arıyorsanız adet sancılarını hafifletmesine yardımcı olabilecek süper bir çay tarifini deneyebilirsiniz.

Adet Sancıları İçin Bitkisel Çay

1 tutam adaçayı
1 tutam anason
1 tutam ardıç tohumu
1 tutam nane
1 tutam papatya
1 litre su

Yukarıda yazılı olan bitkilerden bir karşım yapın. Ardından  1 litre suda bu malzemeleri kaynatın. 4-5 dakika demlemeye bırakın. Ilındıktan sonra için. Ağrınız olduğu zaman 2 bardak içebilirsiniz yalnız günde 3 bardaktan fazlasını tüketmeyin taze olarak yapın.

Adet Görmeden BirKaç Gün Önce

1,5 litre suyun içine bir tatlı kaşığı anason, papatya çiçeği, nane, ve adaçayı koyun. Biraz kaynatın. Günde 3 keaz aç karnına için. İçine bal koyarak tatlandırabilirsiniz.

Bir çay fincanın kaynar suyun içine bir tutam maydanoz konulup demini alması beklendikten sonra süzülerek yemeklerden önce içilir.

Bir çay fincanın kaynar suyun içine yarım çay kaşığı pelin otu konulup demini alması beklendikten sonra süzülüp üçe bölünerek yemeklerden önce içilir.

Bir çay fincanın kaynar suyun içine bir çay kaşığı oğul otu koyun. Demini alması beklendikten sonra süzülüp yemeklerden önce içilir.

Sancıya Son Veren Çay

Malzemeler: 1 tatlı kaşığı karanfil, 1 tatlı kaşığı kekik, 1 tatlı kaşığı anason, 5-6 adet kuru papatya, 1 kabuk tarçın

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri kaynar suda demlemeye bırakın. Biraz ılındıktan sonra içine bir parça bal ilave edip gün boyunca içebilirsiniz. Ağrılarınızın azaldığını fark edeceksiniz.

UYARI: Burada çeşitli sağlık sorunları ile ilgili anlatılanlar bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir teşhis ve tedavi amaçlı olarak yazılmamıştır. Bazı şifalı bitkilere karşı alerjiniz olabilir veya başka bir rahatsızlığınızdan dolayı sağlığınıza olumsuz etki edebilir. Böyle durumlarda hemen o bitkiyi kesmeniz gerekir. Çeşitli sağlık sorunlarınız da öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir