Ağız Kokusu İçin Şifalı Bitkiler

Hemen hemen her insan yaşamının belli evrelerinde ağız kokusu yüzünden problemler yaşar.  birçok değişik sebepten dolayı olabilir. Ağız kokusu insanlarda önemli bir sosyal ve psikolojik sorunlara yol açar. Ağızda bulunan bakterilerin hidrojen sülfür içeren ürünlerden oluşur. Sosyal ve psikolojik sebeplere neden olan ağız kokusunu geçirmek pek zor değildir. Birtakım sebze ve meyvelerle ağız kokusuna son verebilirsiniz.

Maydanoz; Yemeklerle beraber alınacak bir tutam maydanoz, hem yemek sindirimini kolaylaştırır hem de ağız kokusu önler. Aynı şekilde taze nane de ağız kokusunu önlemek için çok etkilidir.

Karanfil ; Yemeklerden sonra karanfil çiğneyerek ağızda olan kötü kokuları önleyebilirsiniz.

Adaçayı ; Ağızda meydana gelen yaraları ve bunların sebep olduğu kötü kokuyu önlemek için günde birkaç defa adaçayıyla gargara yaparak kokuyu önleyebilirsiniz.

Elma ; Elma kabuğu ile birlikte yenildiği zaman dişleri güçlendirir. İçinde bulunan maddelerle dişlerin temizlenmesi sağlanır. Bu şekilde ağız kokusunda önlenmiş olur.

Çilek ; Çilek diş ile diş etlerine çok faydalı olan bir meyvedir. Ayrıca diş taşlarından kurtulmanın doğal yoludur. İçinde bulunan asitler diş dibinde birikmiş olan taşları eritir. Bu şekilde ağız kokusu da önlenir.

Kuru Yemişler ; Kuru yemiş ve çekirdekler dişi kaplayarak bakteriye karşı koruyucu bir özellik oluştan tabaka meydana getiren yağları barındırır. Yağlar diş minesinin güçlenmesine yardım edip çürümenin önün geçer. Böylece koku yok edilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir