Ağız Kokusu Nasıl Giderilir Merak Ediyor musunuz

Ağız kokusu, pek çoğumuzun rahatsız olduğu kokulardan bir tanesidir. Ağız kokusu nedeniyle insanların arasına karışamayan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Nefes kokusu sorunu bulunan kişiler, bunun belirli nedenleri olduğunu da bilirler. Ağız kokusu nedenleri arasında yer alan en önemli şeylerden bir tanesi soğan ve sarımsaktır. Soğan ve sarımsak, pek çok sağlık sorununa iyi gelmesine karşın, ağız kokusu ve nefes kokusu yaratmaları nedeniyle, bireyler tarafından pek kullanılmak istenmezler. Peki ama, hem soğan ve sarımsak yiyip onların faydalarından yararlanırken; hem de ağız kokusu nasıl giderilir, nefes kokusu nasıl giderilir?Ağız kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabını, soğan ve sarımsak sonrasındaki ağız kokusundan bahsettiğimizi belirterek vereceğiz…

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir? 

Sarımsak kokusuna çözüm

Soğan ve sarımsak yedikten sonra, ağız kokusu nasıl giderilir sorusuna verilebilecek cevaplar arasında, herşeyden önce, yenilmesi gereken bir takım besinler olduğunu belirtmek isteriz. Nefes kokusu nasıl giderilir dediğimizde aklımıza ilk gelen şey, bir kaç yaprak maydanoz yemektir. Nane yapraklarının yenilmesinin de faydalı olabileceğini belirtmeli; ve bir bardak nane çayının da, ağız kokusu nasıl giderilir sorusuna yanıt olabileceğini belirtebiliriz.

Nefes kokusu nasıl giderilir sorusunun cevaplarından bir diğeri ise, sarımsak kokusunun oluşacağı tahmin edilen yemeklerin yanında, ilave olarak, patates püresi, havuç ya da mantar yemektir. Ancak, nefes kokusu nasıl giderilir sorusunun en altı çizilmesi gereken cevaplarından bir tanesidir, nane aromalı sakız çiğnemek…

Soğan kokusuna çözüm

Ağız kokusu nasıl giderilir sorusunun, soğan kokusu için sorulduğunu düşünecek olursak, bir bardak yeşil çay içmenizi öneririz size. Aynı zamanda, bir kaç dilim limonu çiğnemek; ya da limonata içmek de, soğan kokusuna etkin çözüm yöntemlerinden bir tanesi olarak sayılabilmektedir.

Soğan kokusu ve sarımsak kokusunu giderme yollarından bir tanesi olarak da şunu belirtmeliyiz: mutlaka, diş macununuz ve diş fırçanız, her an kullanımınıza hazır olmalıdır. Soğan kokusu ve sarımsak kokusu, ağız kokusu nedenleri arasında ilk sıralarda yer alıyorsa, ağız kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabı da, dişlerinizi beş dakika fırçalamak olarak verilebilir. Bu belirtilen ağız kokusu giderme yolları; ve nefes kokusu giderme yollarını uyguladığınızda, soğan kokusu ve sarımsak kokusundan, uzak kalmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir