Ağız Kokusu Ve Nefes Kokusu Hakkında Önemli Bilgiler

Özellikle çok konuşmanızı gerektiren bir işiniz varsa, ağız kokusu ve nefes kokusu sizi çok rahatsız edecek; ve hayatınızda büyük bir sorun olarak yer kaplayacaktır. Çünkü, ne siz; ne de sizin çalıştığınız herhangi birisi, ağız kokusu ve nefes kokusu sorunu yaşayan birisi ile sohbet etmek istemeyecektir. Bu nedenle, ağız kokusu nedenleri ve nefes kokusu nedenleri bilinmeli; ve ağız kokusu nasıl giderilir ile, nefes kokusu nasıl giderilir sorularına cevap bulmaya çalışılmalıdır.

Bazı insanlar sürekli dişlerini fırçalamaktadırlar. Ancak ağız kokusu ve nefes kokusu sorunundan yine de kurtulamamaktadırlar. “Ağız kokusu nedenleri” ve nefes kokusu nedenlerine baktığımızda, dişleri fırçalanmasına karşın ağız kokusu ve nefes kokusu ile uğraşan kişiler için, genellikle boğaz ve dilden kaynaklanmaktadır. Yani ağız kokusu nedenleri ve nefes kokusu nedenleri, diş ya da diş eti ile alakalı değil de; daha derinde, dil ya da boğaz ile alakalıdır.

Ağız kokusu ve nefes kokusu şu şekilde oluşmaktadır: Ağız içerisinde bir takım bakteriler vardır. Bu bakterilerin oksijene gereksinimleri bulunmasına karşın, ağızdaki bakteriler oksijen ile birleşemediklerinde sülfür salgılamaya başlamaktadırlar. Anlatılan bu durum, ağzın sürekli kapalı kaldığı zamanlarda, yemek yendiğinde; ya da alkol kullanımı sırasında daha yaygın şekilde karşılaşılan bir sorundur. Soğan ve sarımsak tüketiminde de, ağız kokusu ve nefes kokusundan bahsetmek mümkündür. Bu nedenle de uzmanlar, ağız kokusu ve nefes kokusu ile ayak kokusunu birbirine benzetmektedirler.

O halde akla şu soru gelmektedir: ağız kokusu nasıl giderilir, nefes kokusu nasıl giderilir? Ağız kokusu nasıl giderilir sorusunun en basit cevabı, gün içerisinde bol miktarda su içmektir. Bununla birlikte, nefes kokusu nasıl giderilir sorusunun bir başka cevabı da, gargara kullanmak; ya da oksijen açısından zengin olan, maydanoz ve benzeri yiyecekler tüketmek olarak belirlenmektedir.

Ağız kokusu nasıl giderilir sorusunun bir diğer cevabı da, naneli şekersiz sakız kullanmaktır. Naneli şekersiz sakız, hem nefes kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabı olarak nefes kokusu ve ağız kokusunu kamufle etmesi ile alakalı verilebilir; hem de naneli şekersiz sakız tükürük salgılar; ve ağız kokusunun en büyük silahlarından bir tanesidir tükürük…

Ağız kokusu nasıl giderilir ve nefes kokusu nasıl giderilir sorularının bir diğer cevabı da tarçın olarak verilmektedir. Tarçın, ağız içerisinde yer alan bakterilerin sayısını azaltması nedeniyle ağız kokusu ve nefes kokusuna engel olmaktadır.

Ağız kokusu nasıl giderilir ve nefes kokusu nasıl giderilir sorusunun bir diğer cevabı da bir dilim ekmekten faydalanmamız gerektiği yönündedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir