Ahmet Maranki “Bağırsak Parazitlerine Papatya Kürü”

Merakla ve ilgi ile izlenen Seda Sayanın programında haftanın belirli günlerinde konuk olan Ahmet Maranki bu hafta bağırsak parazitleri, tenya, solucan, kıl kurtlarından arınmak için izleyicilere papatya kürü’nün tarifini anlattı. “Bağırsak parazitleri için papatya kürü tarifi” ile ilgili aldığım notları  özellikle de kaçıranlar için bir kaynak olması açısından sifali.org sitesinde sizlerle paylaşıyorum. Herkese sağlık ve şifa diliyorum.

Kürü vermeden önce şunu belirtmek istiyorum. Bu parazitlerden korunmak için temizliğin önemine dikkatinizi çekmek istiyorum. Dışarıda gün içinde bir sürü şeye dokunuyor, temas ediyoruz. Özellikle kalabalık şehirlerde otobüslerde yolculuk ederken ellerimizi dokunmak zorunda kalıyoruz. Ellerimizi yıkamadan ağzımıza, gözümüze dokunmamaya özen göstermeliyiz. Sürekli kullandığımız cep telefonlarını da arada silerek temizlemek lazım. Sebze ve meyveleri sirkeli suda beklettikten sonra iyice yıkamak parazitlerden korunmak için dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Bağırsak Parazitleri İçin Papatya Kürü (Ahmet Maranki )

Kür İçin Kullanılacak Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı papatya (Bir tutam Kadar)
  • 1 bardak kaynar su
  • 3 diş soyulmamış sarımsak

Papatya Kürü’nün Tarifi:

1 tutam ölçü olarak (1tatlı kaşığı) papatyayı önceden hazırladığınız 1 bardak kaynar suyun içine atın. 5 dk. Beklettikten sonra 3 diş sarımsağı kabuğu ile birlikte papatyanın bulunduğu suya atın. 15 dk. demlendirin sonra bu karışımı sabah akşam yemeklerden önce içerek 3 gün bu küre devam edin. Ancak her seferinden bu kürü taze olarak hazırlamalısınız.

Uyarı: Sitemiz içerisinde yer alan bitkisel kürler, tedavi yöntemleri sizleri bilgilendirme amaçlıdır. Hastalığınızın teşhisinde ve tedavisinde lütfen önce aile doktorunuza danışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir