Ahmet Maranki Depresyon İçin Şifalı Bitkiler

Profesör Doktor Ahmet Maranki’nin tavsiyesi, tüm rahatsızlıklarınızda önce bir doktora görünmeniz. Depresyon tedavisinde görünmeniz gereken doktorlar, psikolog veya psikiyatrist’lerdir. Sorununuz hafif şiddetli bir depresyon ise, bunu bitkisel formüller ile tedavi etmek mümkün.  Depresyonda olan hastaların, pozitif enerji veren teknikleri uygulamasıyla hafif şiddetli depresyonlarını kontrol altına almaları mümkündür.

Vücudu rahatlatıcı egzersizler yapmakta depresyonunuzu hafifletebilir, bu hareketler spor, yoga, yürüyüş  ve çeşitli egzersizler olabilir. Birçok rahatsızlığa olduğu gibi depresyon tedavisinde’de Sarı Kantron bitkisi çok etkilidir. Meyvelerin  kırmızı ve turuncu olanları, baharatlardan zencefil, nane, fesleğen ve limon, ayrıca gül suyu rahatlatır. Depresyondan korunmak isteyenler, melisa çayı, meyan kökü, sarı kantron ve omega-3 kullanmalıdır. Ahmet Maranki, tavsiye ettiği formüllerin düzenli bir şekilde uygulanması halinde, depresyondan kurtulmanızın mümkün olduğunu söylüyor.

Ahmet Maranki, Depresyon tedavisinde şu formüllerin etkili olduğunu söylüyor.

* 1-2 granül lavanta, biraz gül yaprağı ile nane karıştırılır ve çayı yapılır. hergün 2-3 fincan içilmesi tavsiye edilir.

* Bir su bardağı kaynatılmış suya, 1-2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantron’u ekleyin ve karışımı on dakika dinlendirin. Ahmet Maranki hazırlamış olduğunuz bu çayı dört ile altı hafta süresiyle, günde iki bardak içerek uygulamanızı tavsiye ediyor.

* Günde iki veya üç fincan içebileceğiniz adaçayı bitkisinden yapılan çayı, bir bardak kaynatılmış sıcak suya birkaç tane adaçayı koyun ve on dakika dinlendirdikten sonra için.

* Gül suyu, nane, sandal ağacı, lavanta, melisa bitkilerini depresyon tedavisi gören hastaların koklamalarının hastalığın tedavisine yardımcı olduğunu Ahmet Maranki söylemektedir.

* Depresyon aynı zamanda uyku bozukluklarınada yol açmaktadır. Bunun için Ahmet Maranki’nin tavsiyesi, 500 gram kaynatılmış suyun içine, bir tatlı kaşığı kedi otu koyun ve on dakika dinlendirin. Yapmış olduğunuz bu çaydan hergün bir fincan tüketilmesini tavsiye ediyor. Depresyon tedavisinde kedi otu ( valerian ) çok önemli bir yere sahiptir.

Ahmet Maranki, depresyon’a girmemek için özellikle stresten uzak durmayı, pozitif düşünmeyi ve çevremizde bizi rahatsız eden bütün olumsuzluklardan uzak durmamızı tavsiye etmektedir. Ahmet Maranki, herşeyden çok sağlığımıza dikkat etmemizi tavsiye ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir