Ahmet Maranki Hemoroit Kürü

Ahmet Maranki, Basur denilen rahatsızlığın çok uzun süre oturmaktan, bazen hamilelikten, kabızlıktan ve acı gıdalar tüketmekten olduğunu söylemektedir. Basur, bir tür varis’tir, streste basur’u tetikleyen nedenlerdendir. Basur, makat’ta bulunan toplar damarların genişlemesidir. Birçok vakalarda çözüm genellikle ameliyettır. Ahmet Maranki, basur rahatsızlığının önüne sağlıklı beslenme ve bitkisel formüller ile geçilebileceğini söylemektedir.

Ahmet Maranki’nin Tavsiye Ettiği Bitkisel Formüller

* Kaynatılmış suyun içine, bir tutam ısırgan, bir tutam papatya, bir tutam biberiye ve bir tutamda kuşburnu atarak demleyin, sonra bu suyun içine yirmi dakika oturarak, oturma banyosu yapın.

* Bir bardak kaynatılmış suyun içine, dört gram rezene tohumu koyun. Yapmış olduğunuz karışımı on dakika dinlendirin, bu çaydan günde iki fincan tüketmeniz Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilmektedir.

* Bir bardak kaynatılmış suyun içine, on gram siyah üzüm yaprağı koyun ve on dakika dinlendirin. Bu çayı hergün iki kez tüketmeniz önerilir.

* Ahmet Maranki, kırmızı pancarı ezmenizi ve lapa haline getirdikten sonra basur memelerinin üstüne koymanızı önermektedir.

* Saf zeytinyağını ısıtın ve her sabah aç karnına elli gram kadar için, Ahmet Maranki bu şekilde basur olan bölgenin yumuşayacağını söylemektedir.

* Kara halile çekirdeğinin basur tedavisinde çok etkili olduğu yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Kara halile çekirdeğini kavurun ve hergün iki veya üç kez, bir adet çekirdeği ister döverek yada çiğneyerek tüketin.

* Saf zeytinyağını, bir pamuğa batırın ve gece yatmadan önce makatınıza koyun, basurlu bölgeyi yumuşatır.Bu şekilde yedi gün boyunca uygulayın. Hastalarda uygulanmış ve olumlu sonuç alınmıştır.

* Ahmet Maranki, üzüm çekirdeği ile sarmısağı birlikte dövüp, lapa haline getirmenizi ve bunu makatınıza koymanızı tavsiye etmektedir.

* Ahmet Marankinin tavsiye ettiği başka bir formül ise şöyle, aktardan alacağınız marul tohumunu toz haline getirin ve her gün beş gram tüketin.

Hemoroit veya diğer adıyla basur, makatta şişlik, makatta kanama, ağrı, kaşıntı, makatta sümüksü akıntı, makatta nemlenme gibi rahatsızlıklarla kendini gösterir.Basur memeleri büyüyebilir, dışarı doğru fıtıklaşabilir, iltihaplanabilir ve pıhtılaşabilir. Basur pıhtılaştığında hasta çok şiddetli ağrı hisseder. Mutlaka önce bir doktora başvurulması tavsiye edilir.

http://www.dailymotion.com/video/xe7zin

One Comment on “Ahmet Maranki Hemoroit Kürü”

  1. Hemeroid günümüzde insanların başına gelen kötü sayılabilecek hastalıklardan biridir. Ahmet Maranki’ye ve Sizlere teşekkür ediyrm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir