Ahmet Maranki Kabızlık İçin Şifalı Bitkiler

Kabızlık son derece rahatsızlık veren bir hastalıktır. Düzenli tuvalet alışkanlığı çok önemlidir, kabızlık sorunu olanların yaşam kaliteleri bozulur. Sindirim bozukluğu, bağırsak tıkanıklığı, stres, sinirlilik, hormonlarda dengesizlik ve sürekli kuru gıdalarla beslenme kabızlığa yol açar. Bundan dolayı basur oluşur ve hasta çok sancılı günler geçirir. Kabızlık, sulu gıdalar alınmadığında, yaşlılarda, hamilelerde ve sürekli olarak oturanlarda daha sık görülür. Halk arasında kabızlık durumlarında müshil ilaçları kullanılmaktadır. Ancak bu gibi durumlarda ilaç kullanmadan önce bir doktora görünmekte her zaman fayda vardır. Ahmet Maranki, kabızlığı önlemek için sebze çorbaları, mercimek, sebze yemekleri, balık, salata ve ıspanak türü yemeklerin, çavdar ekmeğinin yenmesini önermektedir. Sürekli kabızlık şikayeti olanların, peynir, et, yumurta, muz ve beyaz ekmeği fazla tüketmemeleri önerilir. Alkolü tamamen bırakmalarını, sigara çay ve kahveyi en aza indirmelerini önermektedir, Ahmet Maranki.

Ahmet Maranki’nin Tavsiye Ettiği Bitkisel Formüller

* Bir bardak kaynatılmış suyun içine, parçalanmış keçi boynuzundan on gram koyun. On dakika kaynatın ve günde iki kez bu karışımdan tüketin.
* Bir tatlı kaşığı keten tohumunu bir bardak su ile tüketin, bu kürü aç karnına yapmanız tavsiye edilmektedir.
* Sıcak bal şerbetinden tüketmeniz tavsiye edilmektedir.
* Kaynattığınız iki su bardağı suyun içine, 5-6 yaprak sinameki, bir çay kaşığı rezene ve bir çay kaşığı anasonu koyun, 15 dakika dinlendirin. Bu karışımı günde iki fincan tüketin.
* Akşamdan, bir kabın içine 5 tane gülkurusu kayısı, 5 tane mürdüm eriği kurusu ve 5 tane inciri ıslatın. Sabahları aç karnına tüketin.
* Onbeş tane taze gül yaprağını suyun içine koyarak haşlayın, daha sonra tatlandırarak tüketin.
* Bir su bardağı suyun içine on gram kuru üzümü koyun, on dakika kaynatın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımdan hergün üç kez tüketin.
* Lahana yapraklarını güzelce yıkayın ve suda on dakika haşlayın, hazırlamış olduğunuz bu lahana suyundan günde iki veya üç kez için.
* Maydanoz ile salatalık kabuklarını birlikte kaynatın ve sabah aç karnına tüketin.

Ahmet Maranki, rahatsızlık hallerinde önce bir doktora baş vurmanızı tavsiye etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir