Ahmet Maranki Tiroid İçin Ceviz Kürü

Tiroit için Prof. Dr. Ahmet Maranki tarafından önerilen ceviz içi tiroit kürü tarifi ve malzemeleri şöyle;

Tiroit Kürü İçin Gerekli Malzemeler

– 21 adet bütün ceviz içi (cevizin dışını kırıp içine atıyoruz içindeki hançeri iç kabuğu ile birlikte atılacak)
– 1 litre pH’sı 7,3 veya 7,5 alkali su

Alkali su demek insanın ph sı için Dünya Sağlık Örgütü tarafından tespit edilen bir değer var. 7,2 ve 7,3 gibi yani bedeninizi ph sı 7,5 altında olursa bedeninizin ph sı asidik olursunuz. Onun için içtiğimiz suyun ph 7,3 veya bunun üstünde olmalı

Alkali su nedir?

Dünyadaki en alkali su zemzem suyu dur. Ph sı %13 tür

Ahmet Maranki Tiroit İçin Ceviz Kürü

Öncelikle 1 litre su alacak bir cam kavanoz temin ediniz. Bu cam kavanoza 21 adet ceviz içlerini,  üstüne ise 1 litre su ekleyiniz.

Cam kavanozun etrafını alüminyum bir folyo veya başka bir malzeme ile dışını kapatın. Kavanozun ağzını da kapatınız.

Bu kavanozu 7 gün boyunca ışık almayan, kapalı bir yerde muhafaza ediniz.

7 gün sonra bunun içinden 1 ceviz içi (lepesi) yenir ve  hazırlanan sudan her sabah aç karna 1 fincan içilir. Eğer aç karna içemiyorsanız gece eve geldiğinizde yatmadan önce içebilirsiniz.

Cevizi ağır ağır çiğneye çiğneye yiyorsunuz. Ceviz  içinden çıkan ortasında hançere benzeyen kabuğu tekrar suyun içine atıyoruz.

Bu kürü bu şekilde 21 gün uygulamaya devam ettikten sonra ikinci 21 günlük dilimde ise kabukları ile kalan su içilir.

Cevizin içinden çıkan arasındaki hançere benzeyen kabukları içinde duracak ve tekrar onun içine 1,5  litre bir alkali su koyuyorsunuz. Gene dışı kapalı olarak 7 gün daha duruyor. Yine 21 gün sadece onun suyunu içiyorsunuz. Bittiğinde o kabukları atmıyor  içinde duruyor bittiği zaman tekrar 1-1,5 litre su koyuyorsunuz yine bir 7 gün duruyor. Çünkü o kadar sert bir madde ki onun içindeki etken maddelerin çıkması çok uzun süre alıyor.

3 defa 21 gün bunu yaptığınızda hekim kontrolünü, ilaçlarınızı bırakmayın gittiğinizde göreceksiniz ki o Tiroitlerinizdeki nodüller oluşumların yok olduğunu rahatladığınızı, sinirli, asabi haller, kilo alamama, kilo verememe gibi durumlarınızın azaldığını görebilirsiniz.

Ya da 3 hafta boyunca boğaz bölgesine Tiroitlerinizin olduğu bölgeye ceviz yağını geceleri dışarıdan sürün  strech filmle veya tülbentle kapatıp fazla sıkmadan sararak yatınız.

3 defa bu kürü uyguluyorsunuz.

Taze ceviz çıktığında bu kürü uygulayabilirsiniz.

Prof.Dr. Ahmet Marankit tiroitler için rafine tuz yerine mineralli himalaya tuzu kullanmak da iyidir. Ayrıca salatalarınıza saf ceviz yağı katabilirsiniz. Kurutulmuş dereotu tüketebilirsiniz.

YouTube Preview Image

3 Comments on “Ahmet Maranki Tiroid İçin Ceviz Kürü”

  1. Alkali su yapmak için 1 litre suyun içine yarım çay kaşığı karbonat atılır.

  2. benim trioid nodüllerim 4 tane ve kireçlenmiş.Ceviz kürünü uygulasam faydası olurmu? Ayrıca diyet yapıyorım.sabah öğle ve akşamları dereotu kürünü de uyguluyorum. İkisi birden fazla gelir mi? şimdiden tşk. ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir