Alıcın Faydaları Ve Alıç Çayı

Alıçın faydalarından bahsedeceğimiz bu yazımızda, ilk olarak, alıçın faydalarından olan, kardiyovasküler sağlığa olumlu etkilerini hatırlatmamız gerekmektedir. Alıçın farklı bölümlerinden yapılan bir takım ilaçlar bulunmaktadır; ve bu ilaçların, Avrupa’nın farklı pek çok yerinde reçete ile satıldığından söz etmek gerekmektedir. Alıçın faydaları arasında, kalp sağlığı, ve kan dolaşımı rahatsızlıklarının tedavisinden söz etmek önemlidir.

Alıçın faydalarından bir tanesi, kalp yetmezliğinin tedavi edilmesidir. Alıçın faydalarından bir diğeri ise tansiyon rahatsızlıklarının giderilmesidir. Alıcın faydalarından bir diğeri de, kalp ve damar sağlığının korunmasına yönelik olan etkisidir. Alıcın faydaları arasında, kalbin kasılmasının kuvvetlenmesi de yer almaktadır. Alıcın faydalarından bir diğeri de kalbe ve beyne daha fazla kan gitmesinin sağlanmasıdır.

Alıcın faydaları arasında, tansiyonun dengelenmesinden de bahsetmek önemlidir. Alıç, kan basıncını düzenleyen bir etkiye sahiptir. Alıcın faydaları arasında, kalbe giden kan miktarı sebebi ile yaşanan göğüs ağrısının giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Alıcın faydalarından bir diğeri de damarların genişletilmesidir. Bu sayede alıç, kalbe, daha fazla oksijen ve kan gitmesine yardımcı olmaktadır.

Alıcın faydaları arasında sinirsel olan kalp çarpıntısının giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Alıcın faydalarından bir diğeri de, ritim bozukluğunun giderilmesine yöneliktir. Alıcın faydaları arasında yer alan bir başka etkisi de, kalp krisinden sonra, kalbin tedavi edilerek kendisine gelmesine yardımcı olmaktır. Alıcın faydalarından bir diğeri kolesterolün düzenlenmesini sağlamaktır. Alıcın faydalarından bir diğeri de damarlardaki plak oluşumunu önlemesidir.

Alıcın faydaları arasında, diyabete olan desteğinden de söz etmek gerekmektedir… Peki alıcın faydaları bu denli fazla iken alıç nasıl kullanılır sorusunun yanıtını da bilmek gerekmez mi? Alıç nasıl kullanılır, dilerseniz kısaca buna da göz atalım: Alıç genellikle çay; ya da kapsül olarak kullanılmalıdır. Peki alıç çayı nasıl demlenir? Alıç çayının demlenmesinde sadece çiçekli alıç yaprağından yararlanılmalıdır. Çiçekli alıç yaprağı ince bir şekilde kıyılarak, elde edilen bir tatlı kaşığı alıç, bir bardak kaynamış suyun içerisinde on dakika demlenir, ve süzülerek, suyu, günde iki ya da üç sefer; her seferinde taze hazırlanılarak içilir.

One Comment on “Alıcın Faydaları Ve Alıç Çayı”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir