Alkali Su Nedir? Alkali Suyun Faydaları Nelerdir? Alkali Su Zayıflatır Mı?

Bu yazımızda alkali su nedir? alkali su faydaları nelerdir? alkali su içmenin faydaları, alkali su ile zayıflama gibi konular hakkında bilgiler sunacağız.

Alkali Su Nedir?

Alkali su nedir? Su içerisinde yer alan hidrojen ve hidrosit iyonlarının miktarı suyun asidite ya da alkalinite olmasını belirlemektedir. pH değeri 7’den düşük olanlar asidik, 7 olanlar nötr ve 7’den yukarı olanlarda alkalidir. Araştırmalarda vücut pH değerimizin 7.4 civarı olduğu görülmüştür. Bu nedenle pH’ı 7.4 ve 8 arasında olan alkali suların tüketilmesinin daha yararlı olduğu bilinmektedir.

alkali su nedir faydaları nelerdir

Satın aldığınız suyun doğal mineral bakımından zengin olup olmadığına bakılmalı Ph potansiyel hidrojen sözcüklerinin kısaltılmışıdır. ph 7 nötr ph 7 nin altındakiler asidik ph 7 nin üzerindekiler bazik veya alkali su olarak değerlendiriliyor.

Yukarıda kısaca alkali su hakkında bilgi vermeye çalıştık. Alkali su içmenin faydaları hakkında aşağıda detaylı bir bilgi bulabilirsiniz.

Alkali su faydaları nelerdir?

Alkali suyun sağlık üzerinde yarattığı olumlu etkiler küçük moleküllü yapısı ve içeriği mineralleri daha etkin hale getirmesinden kaynaklanmaktadır.

Alkali su içmenin faydaları;

Yükse kan basıncını önlemektedir. Başta jinekolojik rahatsızlıklar olmak üzere birçok hastalığın iyileştirilmesinde etkilidir. Kalp hastalıkları, kalp damar sorunları, egzama gibi sık karşılaşılan sağlık sorunlarına karşı alkali su tüketilmesi tavsiye edilmektedir.Ayrıca alerji, sindirim sistemi sorunları, diyabetik rahatsızlıklar ve obeziteye karşıda alkali su tüketilmesi tavsiye edilir.

Ayrıca diğer dönemli faydaları ise şunlardır.

Bağışıklık sistemini korumaktadır. Antioksidan yapısı nedeniyle vücutta asit/alkali dengesini sağlamaktadır.

Hücrelerde nemlenmeyi sağlamaktadır. Ayrıca hücrelerin yenilenme hızını artırmaktadır.

Alkali su zayıflatır mı? Alkali su ile zayıflama

Vücutta biriken asidik atıkların etkisizleştirilmesi yağ birikimi yapmaktadır. Alkali iyonize sular, bu atıkların birikimini önleyerek vücutta yağ birikimini azaltmaktadır. Buda doğal bir zayıflama döngüsünün başlamasını sağlamaktadır. Alkali su hem zayıflamak hemde sağlığımız için önemlidir.

Share Button

2 Comments

  1. Ferudun Fazil Kement 21 Nisan 2013
  2. saglik 30 Nisan 2013

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir