Alzheimer’e Karşı Yulaf Samanı Kürü Ve Havuç Kürü

Alzheimer’e Karşı Yulaf Samanı Kürü

1 su bardağı (yaklaşık 200 ml) su önce kaynatılır. Kaynamaya başladıktan sonra 1 tatlı kaşığı yulaf samanı eklenir ve 7 dakika kısık ateşte kaynatılır. Yedinci dakika dolar dolmaz bekletmeden (sıcakken) süzülür. Ilıyınca yudum yudum içilir. 1 ay boyunca gün aşırı (gün atlayarak) sabah, öğle veya akşam yemeklerinden 2 saat sonra yudum yudum içilir. 1 ayda toplam 15 kez içilmiş olacaktır. 1 aydan sonra 15 gün ara verilir ve aynı şekilde bir kez daha tekrar edilir.

Alzheimer’e Karşı Havuç Kürü

3 ay boyunca her gün akşam yemeğinden 2 saat sonra taze sıkılmış 1 bardak havuç suyu içilecek tir. 3 ay tamamlandıktan sonra haftada en fazla 2-3 defa yine akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 bardak havuç suyu içmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir. Bundan sonra 6 ayda bir, bir ay boyunca uygulanabilir. Havuç suyunu içtikten sonra üzerine başka bir şey tüketmeye özen gösterilmelidir. Her akşam taze olarak hazırlanması ve falza bekletilmeden tüketilmesi gerekir. Kesinlikle bir kaç günlük hazırlayarak buzdolabında saklanmamalıdır.

Kürleri Uygulamadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yulaf samanı kürünün Alzheimer’e karşı yapılacak havuç kürüyle aynı zamanda uygulanmaması gerekir.

Yulaf samanı kürüyle havuç kürü arasında en az 15  günlük geçiş dönemi olmasında dikkat etmek gerekir.

Kısaca, eğer havuç kürü uygulanıyorsa bu kür tamamlandıktan 15 gün sonra yulaf samanı kürüne başlanabilir.

Havuç kürünü uygularken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta vardır. Satın aldığınız havuçlar taze ve olgunlaşmış olmalıdır.

Kolay bükülebilen veya tazeliğini kaybetmiş olan havuçları satın almayınız. Kolayca eğilebilmesi, havucun tazeliğini yitirmiş olduğu anlamına gelir. Tam olgunlaşmadan (genç) toplanmış küçük havuçlarda şeker oranı yüksektir. (yaklaşık %6). Havuç olgunlaştıkça içerdiği şeker oranı da azalır. Havucun rengi ne kadar güçlüyse içerdiği beta karoten maddesi de o kadar fazladır.

Taze sıkılmış havuç suyu kürünün tüketim zamanı da oldukça önemlidir. Özellikle unutkanlığa ve alzhemimer hastalığına karşı kullanılırken akşam yemeklerinden en az 2 saat sonra içilmesi gerekmektedir. Akşam yemeğimden 2 saat sonra uygulanacak TSHS kürünün özel durumları vardır. Eğer o akşam bir gerilim filmi seyrediyorsanız, işiniz gereği geç saatlere kadar çalışmak durumundaysanız  veya henüz uykunuz gelmemişse havuç suyunu akşam yemeğinden 2 saat sonra içeceğim diye kendinizi programlayın. TSHS kürünün uygulanmasında en önemli nokta uykunuzun gelmiş olmasıdır. En kolay ve en doğru uygulama yatağa giderken içmektir. Çünkü yatağa gitmeye karar verdiğinizde uykunuz gelmiş ve beyindeki bazı hormanların da seviyeleri değişmeye başlamış demektir.

Hiperaktif çocukların havuç suyu kürünü uygulamalarını tavsiye etmiyorum.

Kaynak: Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu Kürleri

One Comment on “Alzheimer’e Karşı Yulaf Samanı Kürü Ve Havuç Kürü”

 1. Unutkanlığı önlemek için çay

  1 tatlı kaşığı biberiye
  1 tatlı kaşığı yeşil çay
  1 çubuk tarçın
  205 cc kaynar su

  Tansiyon hastaları yeşil çayı fazla tüketmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir