Angelina Jolie’nin Zayıflatan Sarımsak Çayı

Bu yazımızda Angeline Joie’nin zayıflamasında yardımcı olan sarımsak çayı için gerekli malzemeler ve yapılışı ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Angelina Jolie Gibi 5 Kilo Vermek İçin Sarımsak Çayı Tarifinin vermeden önce şu uyarılarda bulunmak isterim. Bu ve bunun gibi bitkisel çaylar zayıflamaya yardımcıdır. Zayıflamak kilo vermek için önce  mutlaka doktor kontrolünden geçmek gerekir. Sağlıklı kilo vermek için size uygun bir diyet listesi hazırlanmalıdır. Özellikle bitkilerin yan etkileri olduğu unutulmamalı zayıflayalım derken sağlığımızdan olmayalım.

Angelina Jolie sarımsak çayı ile nasıl zayıfladı?

Angelina Jolie’nin Zayıflatan Sarımsak Çayı 

Taze zencefilden 1 parmak ucu kadar 2 parça yoksa kuru zencefil

2 veya 3 diş ezilmiş sarımsak

Bal

Yarım tatlı kaşığı limon suyu

2 bardak suyun içerisine 2-3 küçük parça taze zencefili koyup kaynatın. Bunu 6 dakika kaynattıktan sonra içine orta boyda 2 diş ezilmiş sarımsağı zencefilli suyun içine katın. 3 veya 4 dakika bekledikten sonra  2 çay kaşığı veya yarım tatlı kaşığı limon suyunu ekleyin 2 çay kaşığı balı biraz ılıklaştığı zaman ekleyin ve iyice karıştırın. Bir süre çayın soğumasını bekledikten sonra süzün çayınız içmeye hazır hale gelmiş olur. Bu çay sabah ve akşam ne çok aç ne de çok tok karna 1 er fincan içilecek balı kaynarken içine koymayın balın sıcaklığı 45 dereceyi geçmemesi lazım. Bal kaynadığı zaman toksik zararlı hale geliyor.

Dr. Ender Saraç ise Angelina Jolie’nin Zayıflatan Sarımsak Çayının etkisinin artması için 1 kahve kaşığı kadar acı pul biber ekliyor.

Sarımsağın Yan Etkileri Nelerdir?

Nasıl ilaçların yan etkisi varsa bitkilerinde yan etkileri bulunmaktadır. Sarımsağın faydaları ile ilgili önceden bilgi vermiştik burada yeri gelmişken sarımsağın yan etkileri hakkında bilgi vermek istiyorum. Sarımsak aşırı yenilirse baş dönmesi, baş ağrısı, yorgunluk, cilde sürülürse cilt yanıkları, bulantı, kusma, alerjik ciltlerde cilt reaksiyonları ve kanana bozuklukları gibi yan etkileri araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

Çiğ sarımsağın çiğ sarımsak yemenin tansiyonu düşürücü etkisi bulunur.

Cilt hastaları ve hamilelerin de sarımsak tüketmemesi gerekir.

Sarımsağın ayn etkileri arasında safrayı artırıcı etkisi de bulunur.

Çiğ sarımsağı özellikle kansızlık (anemi) rahatsızlığı olan kişilerin yemesi önerilmez. Sarımsak genç hanımlarda sivilceyi akneyi artırır.

Emziren anneler içinde önerilmez çünkü sarımsak yenirse sütü emen çocukta ishal yapar.

Sarımsağın zararları arasında basur problemi ,  ishal olanlara da sarımsak tüketilmemesi önerilir.

Fazla yenmesi durumunda cinsel isteği azaltır. Susuzluğa neden olur.

Sarımsağın sağlığımız için mucizevi faydaları bulunurken görüldüğü gibi aşırı tüketimi sonucu sarımsağın yan etkileri ile karşılaşabileceğimizi unutmamalıyız.

Bu yazıdaki bazı bilgiler Dr. Ender Saraç’ın Ender Saraçla Sağlıklı Günler programında canlı yayında verdiği bilgilerden faydalanılarak derlenip okuyuculara sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir