Argan Yağı Nasıl Kullanılır? Argan Yağı Nerede Bulunur?

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Bugün bayanların vazgeçilmezi olan Argan yağı, sadece Fas’ta yetişen Argan bitkisinden elde edilmektedir. Argan bitkisi, koruma altına alınmış değerli bir bitki olup, bölgede yüzyıllarca kadınlar tarafından bakım ürünü olarak kullanılmıştır.

Argan yağının bu denli değerli olmasının temel sebebi, elde edilişinin oldukça zor olmasıdır. Saf bir zeytinyağı ile eşdeğer nitelikte olan Argan yağı, sadece Fas’ta yetişmektedir. Bugün Argan yağı, Eczacılıktan, kozmetiğe, mutfaktan bakım ürünlerine kadar birçok alanda kullanılır.

Argan yağı nasıl kullanılır?

Argan yağı çeşitli alanlarda farklı şekillerde kullanılmaktadır. Kısa, kısa Argan yağının nerelerde kullanılacağını size yazımızda anlatacağız. İşte argan yağının kullanım alanlarından bazıları ve kullanım şekli.

Argan Yağı Nasıl Kullanılır, Argan Yağı Kullananlar, Argan Yağı Saç, Argan Yağı Yorumları, , Argan Yağı Nerede Bulunur, Argan Yağı Cilt Bakımı, Argan Yağı Saçta Nasıl Kullanılır, Argan Yağı Saç Bakımı,Argan Yağı Yüze Nasıl Uygulanır

 

Saç bakımında Argan yağı nasıl kullanılır?

Zengin E vitamini kaynağı olan Argan yağı, saçlara inanılmaz ölçüde canlılık kazandırmaktadır. Saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlayan Argan yağı, çeşitli kimyasal ve fiziksel etkilere maruz kalmış saçlara bakım yapar.

Argan yağı saç bakımında aşağıda belirtildiği şekli ile kullanılır.

*Kuru saçlarda saç bakımını sağlamak için, Argan yağı, saç uçlarından başlanarak tüm saça uygulanır.

*Deri üzerinde dairesel hareketler ile Argan yağı yayılır.

*Saçlar yukarıda yer alan işlemler uygulandıktan sonra bir havlu ile sarılarak 30 dakika kadar bu şekilde bekletilir.

*30 dakikalık süre sonunda saçlarınızı yıkayarak bakımı tamamlayabilirsiniz.

Saçlara şekil ve hacim kazandırmak için;

*Özellikle kabaran kıvırcık saçlara hacim ve şekil kazandırmak için avuç içi kadar argan yağı alınır.

*Saç diplerine doğru Argan yağı ile saç ovulur.

*Haftada birkaç kez bu işlem uygulanır.

Argan yağının kullanım alanlarından biriside yüz bakımıdır. Yüz bakımında Argan yağı aşağıda belirtildiği şekilde kullanılmaktadır.

*Argan yağı yüz bakımında nemlendirici olarak kullanılmaktadır. Gece yatmadan önce ya da gün içerisinde 1-2 sefer, Argan yağını yüz bakımında kullanabilirsiniz.

*Parmak uçlarına dökülen Argan yağı, dairesel hareketler ile yüz bölgesine yedirilir.

*Bu işlemi her tür cilt tipinde uygulayabilirsiniz.

Vücut bakımında argan yağı nasıl kullanılır?

Argan yağı, vücut bakımında özellikle deri çatlakları üzerinde etkilidir. Ayrıca yaşlanma önleyici etkisi ile sizi birçok zahmetli bakım şeklinden korur. Cilt üzerinde koruyucu bir tabaka yaratan Argan yağı, dışarıdan gelebilecek her türlü zararlı etkiye karşı vücudunuzu korur. Cildin sıklığını artıran Argan yağı, omurgayı rahatlatmaktadır.

Bakım şekli oldukça kolay olup, hızlı bir şekilde vücut tarafından emilmektedir. Cildi nemlendirir ve kurumayı önler.

Argan yağının vücut bakımında kullanım şekli ise şu şekildedir.

Banyo sonrasında vücudunuza masaj şeklinde bakım yapabilirsiniz.

Argan yağı cilt rahatsızlıklarında nasıl kullanılır?

Argan yağı başta sivilce ve akne olmak üzere her türlü cilt izi üzerinde etkilidir. E vitamini bakımından zengin olan bu bitki, sivilce ve siyah noktaların yok olmasını sağlar.

Bir diğer önemli etkisi ise ciltte oluşan lekelerin giderilmesine yöneliktir. Ölü hücrelerin yenilenmesini hızlandırarak, daha genç ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

İçeriğinde bulunan E vitamini ve diğer birçok bileşen, egzama ve sedef gibi rahatsızlıkların giderilmesini sağlar.

Cildinizde çatlak ve lekeler mi var? Çözüm Argan yağı. Argan yağı, hızlı kilo alış verişi sonrasında oluşan çatlakların giderilmesinde ve selülit nedeniyle oluşan kötü görüntülerin yok edilmesinde etkilidir.

Argan yağı yorumları

Argan yağı hakkında birçok kullanıcı olumlu geri dönüşlerde bulunmaktadır. Ancak her bitkisel üründe olduğu gibi Argan yağını da önerilen şekilde kullanmanız, istediğiniz sonucu almanıza yardımcı olacaktır.

Argan yağı nerelerde bulunur?

Argan yağı, çeşitli aktarlarda ve alışveriş sitelerinde, fırsat sitelerinde sık, sık satışa çıkarılmaktadır. Ancak doğal olan Argan yağını kullanmak yararlı olacaktır. Bugün piyasa da birçok ürün yalnızca aroma ya da katkı maddesi olarak sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir