Arı Poleninin Yararları, Arı Poleni Hakkında Bilgi

Birçok kişinin merak konusu olan arı poleni hakkında bilgi sahibi olmaması, arı poleninin yararları konusunda yeterince bilgilendirme yapılmaması bu doğa harikası ürünün yeterince tanınmamasına neden olmakta. Bu yazımızda arı poleninin yararları, arı poleni hakkında bilgi, polen nelere iyi gelir, polenin yan etkileri ve arı poleni nasıl yenir gibi konulara değineceğiz.

Arı poleni yararları bakımından güçlü ve etkili bir besin kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Arı poleninde yer alan farklı 96 çeşit besin maddesi, insan yaşamı ve gelişimi açısından çok önemli etkilere sahiptir. Arı poleni madde yapısı bakımından %40’lık bir protein içeriğine sahiptir. Bu içerik neredeyse tamamı vücutta kullanılabilir durumda hazır halde bulunmaktadır.

Arı Poleni Hakkında Bilgi, Arı Polenin Yararları, Polen Neye İyi Gelir, Polen Nelere İyi Gelir, Polenin Yan Etkileri, Arı Poleni Nasıl Tüketilir, Arı Poleni Nasıl Yenir

Arı poleninin yararların nelerdir?

Birçok araştırma konusu arı poleninin yararları konusunda bize önemli bilgiler vermektedir. Arı poleni hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler aşağıda yer alan maddeleri dikkatlice okumalı.

* Arı ürünleri ve arı poleni üzerinde yapılan çalışmalar hastalıkların iyileştirilmesi konusunda etkili bir araç olarak kullanılmaktadır.

* Arı poleni 22 farklı çeşit amino asit, C ve B vitaminleri, folik asit, enzimler ve birbirinden etkili antioksidanları içermektedir.

* Arı poleninin bağışıklık sistemi üzerine önemli yararları bulunmaktadır. İçerdiği mineral ve vitaminler ile bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde etkilidir.

* Alerjik vakalara karşı arı poleni kullanan kişilerde alerjiye karşı hassasiyetin daha düşük olduğu görülmüştür.

Yukarıda arı poleninin yararlarından bazıları yer almaktadır. Birçok kişi tarafından sorulan polen neye iyi gelir sorusuna karşılık aşağıda ki maddeler örnek verilebilir.

* Stres ve stres kaynaklı rahatsızlıklara karşı arı poleni bulunmaz bir ilaçtır.

* Vücutta enerjinin artırılması ve direncin sağlanması için arı poleni tüketilmelidir.

* İştah açıcı etkisi vardır.

* Kansızlık sorununa karşı etkili bir ilaçtır.

Arı poleni nasıl yenir?

Birçok kişinin merak konusu olan arı poleni nasıl yenir, sorusuna karşılık aşağıda uygun bir öneri sunulmuştur.

Günde maksimum alınması gereken miktar 35.gr olup bu miktarın üzerinde tüketim alerjik etkilere neden olabilir. Ayrıca polen tüketmeden önce polene karşı alerjiniz olup olmadığı konusunda yeterli testleri yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Arı poleni nasıl tüketilmeli?

Arı poleni kilo problemi yaşamayan kişiler tarafından bal ya da sütle birlikte tüketilebilmektedir. Polenle birlikte bol su tüketilmeli ve ara, ara mide dinlendirilmelidir.

Polenin yan etkileri

Polenin yan etkileri arasında sıkça mide bulantısı görülebilmektedir. Ancak bu belirli bir süre kullanım sonrasında ortadan kalkabilmektedir. Polenin yan etkileri arasında;

* Boğazda kaşınma,

* Soluk alış verişlerinde hırıltı,

* Öksürük,

* Ciltte kızarma gibi yan etkiler görülebilir.

One Comment on “Arı Poleninin Yararları, Arı Poleni Hakkında Bilgi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir