Artık Evde Saç Boyamak Daha Kolay

Pek çok bayan saç boyama işlemini düzenli aralıklarla gerçekleştirmektedir. Bayanlar, genellikle saç boyama işlemini evde gerçekleştirmektedirler; çünkü kuaförde saç boyatma işleminin maliyeti ortalama bir 40 TL civarında iken, evde saç boyamanın maliyeti, sadece bir kutu boya maliyetidir ki bu da en fazla 15 TL’ye tekabül etmektedir. Ancak “evde saç boyama”, kadınların bazen biraz zorlarına gitmektedir; çünkü bir yardımcıya gereksinim duyarlar; ve saç boyasının tutup tutmayacağı da ayrı mevzudur. Bundan dolayıdır ki evde saç boyamanın kolaylıklarından haberdar olmaları gerekmektedir ki evde saç boyama işleminden gereken sonucu alabilsinler. Bizler de sizlere, evde saç boyamanın kolay ve etkili yöntemlerinden bahsedeceğiz:

Evde saç boyama işlemi biraz riskli bir işlemdir; çünkü, güneş, perma, kullandığınız saç bakımı ürünleri ve daha önce yaptırmış olduğunuz saç boyası, evde saç boyamanın etkisini azaltabilir; ve süresini uzatabilir. Bu nedenle, evde saç boyama işleminden önce mutlaka saç tutam testinin uygulanması gerektiği, uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Evde saç boyama tekniklerinin öncesinde, yapmış olduğunuz saç tutam testine bakın. Saç boyasının saçınızda ne kadar sürede etkili olacağının süresini öğrenin; ve belirtilen sürenin öncesinde, saç boyasını saçınızdan çıkartmamaya özen gösterin; saçınızı yıkamayın. Aksi takdirde saç boyama işlemi sonrasında saçınızın belirli bölgelerinde renk farklılıkları göze çarpabilir.

Saç boyasının ensenize, yüzünüze ya da boynunuza bulaşmasını istemiyorsanız; saç boyasının bulaşmasını istemediğiniz yerlere vazelin sürün. Vazelin hava geçirmez bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, evde saç boyama işlemini gerçekleştirirken, saç boyasının teninizde leke bırakmasını engellemiş olur.

Evde saç boyamayı gerçekleştirecek olanların saçları hem uzun hem de kalınsa, iki kutu saç boyası kullanmaları gerekecektir. Bu şekilde, saç, saç boyasını rahat bir şekilde emecek; ve saç boyama işlemi daha başarılı olarak saç daha canlı bir renge sahip olacaktır.

Evde saç boyama için vermiş olduğumuz yöntemleri uyguladıktan sonra, saç boyama işleminin daha etkili ve saçınızda daha uzun süreli kalmasını istiyorsanız, klor ve tuzlu su barındıran havuz ve denizden çıktıktan sonra saçlarınızı mutlaka durulamalı; ve klordan ve tuzlu sudan arındırmalısınız.

2 Comments on “Artık Evde Saç Boyamak Daha Kolay”

  1. Ben bu aralar Bioblas color&more boyalarını tercih ediyorum. Oldukça kalileti ve fiyatıda uygun. Aynı zamanda beyaz kapama özelliği süper ve saç dökülmesini önlemede de oldukça etkili ve başarılı

  2. bu arada deyinmeden edemeyeceğim saç dökülmesini önleme konusunda güvenerek kullandığım tek ürün Bioblas. Şampuan ve bakım serisi ürünleri bir harika çok memnunum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir