Aslan Pençesinin Faydaları Nelerdir? Aslanpençesi Kürü Nasıl Yapılır?

Aslan Pençesi Nedir? 

Aslanpençesi son dönemde kürü olarak kullanımı tavsiye edilen bir bitki türüdür. Bu bitki meme, rahim ve prostat kanserine karşı koruyucu etkiye sahiptir. Ayrıca prostat kanserinde başlangıç safhasında olan rahatsızlıklarda olumlu yönde etkisi olduğu bilinmektedir.

Aslanpençesi otu, düz yapraklı ve testere dişli olmak üzere iki çeşide ayrılmaktadır. Bu iki çeşit birbiriyle aynı görünüme sahip olsa da özellikleri bakımından farklı etkilere sahiptir. Yararlı olanı düz yapraklı olan aslanpençesidir. Ülkemizde aslankuyruğu, aslan kulağı ve kırkbaş olarak bilinen aslanpençesi otunun birçok önemli yararı bulunmaktadır. Genel olarak bilinen önemli etkilerini sıralamak gerekirse,

Aslan Pençesi Kürü, Aslan Pençesi Faydaları Ve Zararları, Aslanpençesinin Faydaları, Aslanpençesinin Yararları, Aslanpençesinin Yan Etkileri, Aslanpençesi Kürü Nasıl Yapılır, İbrahim Saraçoğlu Aslan Pençesi Kürü

Aslan Pençesi Faydaları, Yararları Nelerdir?

*Bayanlar düzensiz regl döneminde kullanabilir.

*Hormonlar üzerinde dengeleyici ve düzenliyici etkisi bulunmaktadır.

*Prostat büyümesine karşı engelleyici etkisi bulunmaktadır.

*Böbreklerin çalışmasını düzenler.

Aslanpençesi kürü nedir? Etkileri nelerdir?

*Aslanpençesi kürü meme, rahim ve prostat kanserine karşı koruyucu etkiye sahiptir.

*Prostat kanseri başlangıcında tedavi edici etkisi bulunmaktadır.

*Menopoz döneminde bayanlarda görülen terleme, stres, gerginlik ve ruhsal takıntıların giderilmesinde etkilidir.

*Böbreklerin daha sağlıklı bir biçimde çalışmasını sağlar.

Yukarıda verilen maddelerde görülebileceği gibi aslanpençesi kürü özellikle bayanlar üzerinde olumlu etki yaratmaktadır. Yalnızca menopoz döneminde bulunan bayanlarda değil aynı zamanda genç ve regl dönemi olan bayanlarda da olumlu etkiler yaratmaktadır.

Aslanpençesi kürü nasıl yapılır, nasıl hazırlanır?

Aslanpençesi kür olarak kullanılmalıdır. Ancak bu bitkiden tam bir verim alınabilmesi için önerilen şekillerde kullanılması tavsiye edilmektedir.

1)      Meme, Prostat, Rahim ve Lenf bezi kanserlerine karşı koruyucu kür önerisi:

4-5 gram kadar kurutulmuş aslanpençesi kaynamakta olan yarım litre kaynar su içerisine atılır ve kısık ateşte 10 dakika kadar kaynatılır. Demlendikten sonra süzülerek soğumaya bırakılır. Bu işlemi bir ay boyunca bir gün arayla günde bir bardak tüketecek şekilde kullanabilirsiniz.

2)      Hormon düzenleyici kür önerisi:

Yukarıda ki işlemin benzer şeklini uygulayarak hormon düzenleyici bir kür hazırlayabilirsiniz ancak bu kürü diğerinden farklı olarak bir ay sonunda bir haftalık arayla tekrar uygulamaya başlayınız.

Aslan Pençesinin Zararları Nelerdir? Aslan Pençesinin Yan Etkileri

Aslanpençesinin herhangi bir yan etkisi var mı?

Aslanpençesi çay şeklinde tüketilirken ağır bir tüketim hissi yaratabilir. Bu gibi durumlarda genellikle düşülen ilk yanlış tatlandırıcı madde kullanılmasıdır. Aslanpençesi kürü kullanılırken kesinlikle ekstra tatlandırıcı madde kullanılmamalıdır.

Çay şeklinde yemeklerden bir saat sonra tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Çayı hazırlarken kesinlikle 10 dakikadan fazla demlenmemelidir. Demleme süresi sonunda mutlaka direk olarak süzülmeli ve sıvı ile bitki ayrılmalıdır.

Sıvı halde maksimum buzdolabında 3 gün saklanması tavsiye edilir. Ancak günlük taze olarak demlenmesi daha yararlı olacaktır.

Uyarı: Hastalıkları tedavi etmek, 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu sitedeki bilgiler sağlıklı yaşam tavsiyeleridir. Sitede yer alan kürler ve yazı içerisinde geçen bitkileri kullanmadan önce adı geçen bitkilerin yan etkilerine bakınız ve alerjiniz olup olmadığınızı konrol ettiriniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir