Astım, Alerji ve Kuru Öksürükten Kurtulmak için Karaturp Kürü

Prof.Dr. Ahmet Maranki’nin tv programında astım, alerji ve kuru öksürükten kurtulmak için verdiği Karaturp kürü’nü duymayanlar veya nasıl yapılacağını bilmeyenler için bu kürün hazırlanması ile ilgili bölümün videosunu sizlerle paylaşıyorum. Astım, kuru öksürük, troid bu rahatsızlıklarında faydalı olan kara turp kürünün mevsimi geçmeden uygulayabilirsiniz. Karaturp sebze olarak birçok yönden faydaları olan bir sebzedir. Bu yönü ile de sofralarımızdan eksik etmemekte fayda var.

Kara turp kürüne geçmeden önce kullanacağımız turp’un dışını yıkıyoruz ve yapraklı üst kısımından kesip karaturp’un içini dolma oyar gibi oyuyoruz. Oyduktan sonra içini oyduğumuz kısıma hakiki bal koyuyoruz. Turpu oymak için kestiğimiz kısmı üzerine şapka gibi tekrar kapatıyoruz. Alttaki sapının olduğu kısmı kestikten sonra boş bir su bardağının üzerinde resimde görüldüğü gibi bekletiyoruz.  Karaturp içindeki bal bir süre sonra bardağın içine akacaktır. Örneğin bunu geceden yapar ve bekletirsek sabahleyin bardağın içindeki balı ılık bir suyun içine döküp içerbilirsiniz. 2 yaşından küçük olmamak şartı ile bu kürü herkes yapabilir.

Eğer çocuklarda öksürük ve ateş varsa, sabah elde edilen küre sıcak su eklenerek 1 su bardağına tamamlanır ve biraz zencefil ekleyerek çocuğa içirilebilirsiniz. Bu kürü uygulamaya devam edilirse 7 gün içinde şikayetlerde belirgin bir azalma olacaktır.

Kara turp kürünü 2 yaş üzeri olan herkes uygulayabilir.

Herkese sağlıklı günler diliyorum. Hasta olanlarımıza ise acil şifalar dilerim. 

YouTube Preview Image

 

2 Comments on “Astım, Alerji ve Kuru Öksürükten Kurtulmak için Karaturp Kürü”

  1. İçerken üzerine az miktarda zencefil de ekleyebiliriz.

  2. Bu kürü 3 yaşındayken kızıma uyguladım alerjik bronşit denilmişti gerçekten çok faydasını gördüm,tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir