Ayak Mantarı Nasıl Geçer? Nasıl Tedavi Edilir?

Daha önceki yazılarımızda tırnak mantarı ile ilgili bir çok bilgi vermiştik. Bu yazımızda ayak mantarı nasıl geçer, nasıl tedavi edilir, ne gibi önlemler almalıyız, ayak mantarı tedavi edilmez de ne olur bu konuda bilgiler vereceğiz.

Ayak mantarının tedasi aslında oldukça basittir. Hekimin verdiği kremlerle spreylerle kolayca tedavi edilebilmektedir. Ancak maalesef tekrar tekrar bulaşların olması kişilerin bulaşmayı engelleyici ortak yerlerde kendi ayakkabılarını terliklerini giymeleri yerine başkalarının terliklerini giymeleri veya sürekli nemli tutmaları, kuru tutmamaları naylon çoraplar giymeleri gibi faktörlerle ter veya nem ortamda azalmamakta ve maalesef tekrar tekrar bulaşabilmektedir. Bu nedenle tedavi de başarısız olunabiliyor.

Ayak mantarı, Ayak Mantarı Nasıl Geçer, Ayak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir, Ayak mantarına bitkisel çözüm, Ayak Mantarının Tedavisi

Ayak Mantarı Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Mantarın ilerlemesinede engel olmak lazım mesela mantar bulaşıp tırnak mantarı haline geldiği zaman tedavisi güçleşiyor. Tırnak mantarında kremlerin ve spreylerin kullanılması çok etkili olmuyor. Bunlarda mutlaka azğıdan tedavi almak gerekiyor. Ve bu ağzıdan tedavi 3 ay devamlı olarak kullanılması gerekiyor. Bunun için başta aslında kremlerle spreyler ile dizelebilecek bir enfeksiyon hastalığı maalesef haplarla uzun süre tedavilerle tedavi edilmek zorunda kalınıyor. Tırnak mantarının tedavisinde hapın yanısıra kullınılacak ilaçlı cilalar var. Bu cilalarında düzenli olarak 6 ay süre ile düzenli kullanılması gerekiyor. Ve mutlaka tedavide bulaşmayı engellemek için kendi ürünlerimizi, kendi ayakkabılarımızı, terliklerimizi giymeli başkalarının kıyafetlerini ve ayakkabılarını giymemeli manikür, pedikür de yine kendi setlerimizi kullanmaya dikkat etmemiz gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir