Ayak Tırnak Mantarı Tedavisi, Tırnak Mantarı İlacı Nedir?

Ayak Tırnak Mantarı Tedavisi

Ayak tırnak bölgesinde görülen mantarlar genel olarak yetişkinlerde etkili olmaktadır. Ancak son dönemde yaygın olarak daha genç kişileri de etkilediği görülmüştür. Ayak tırnak bölgesinde oluşan mantarın başlıca sebepleri arasında;

*Çıplak ayak ile dolaşma,

*Vücut direncinin düşük olması,

*Temiz olmayan bakım ürünlerinin kullanılması yer alır.

Ayak tırnak mantarı farklı şekillerde ve dozda etkili olabilir. Bazı türlerde mantar bir siyah nokta şeklinde görülürken bazı durumlarda tırnağın rengini tamamen kaybetmesine ve rahatsızlık veren ağrılara neden olur. Tedavi için öncelikle ayakların düzenli olarak temiz tutulması ve hijyen koşullarına uyulması gerekmektedir.

Ayak tırnaklarında görülen mantarın tedavisinde ilaç kullanımı öncesinde uygulanması gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Bunları incelemek gerekirse;

*İlaç kullanmadan önce tırnaklarınızı tırnak altı ete gelmeyecek kadar, kısa şekilde kesin.

*Temiz bir törpü ile tırnaklarınızı törpüleyin.

*Mantarlı tırnakta kullanılan tırnak makası ve törpü gibi araçları vakit kaybetmeden dezenfekte edin.

Tırnak Mantarı İlaçları, Tırnak Mantarı İlacı, Ayak Tırnak Mantarı Tedavisi, Tırnak Mantarı Bitkisel Çözüm, Tırnak Mantarı Kremi, Tırnak Mantarı Nasıl Geçer, Tırnak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir

Ayak Tırnak Mantarı Nasıl Geçer?

Ayak Tırnak Mantarı İlaçları Hakkında Bilgiler?

Piyasa’da ayak tırnak mantarına karşı çeşitli solüsyonlar ve ilaçlar bulunmaktadır. Bunlardan mantar önleyici tırnak cilaları en etkili olanlarıdır. Mantarın oluşumundan itibaren bu tür tırnak cilalarının kullanımı ile mantarın yayılması önlenebilir.

Ayak tırnak mantarları için kullanılabilecek ilaçlardan biriside mantar kremleridir. Krem olan ürünler genellikle mantar üzerinde 5-8 hafta arasında etkili olmaktadır.

UYARI: Eğer tırnak mantarı ilerlemiş ve ciddi bir boyuta gelmiş ise mutlaka doktora başvurmalı ve verilecek reçeteli ilaçlar kullanılmalıdır. Yukarıda yer alan ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalı ve etkilerini göz önüne almalısınız.

Tırnak mantarında ilaç kullanımı: Nadirde olsa karaciğere yan etkileri olabilir. Özellikle başka ilaçlar kullananlar, ilaç tedavisi görenler, kilo sorunu olanlar ve ileriki yaştakiler ayda 1 kez karaciğer fonksiyon testi yapılmasında fayda vardır.

BU YAZI BİLGİLENDİRMEK İÇİN YAZILMIŞTIR. HERHANGİ BİR SAĞLIK SORUNUNUZ OLDUĞUNDA MUTLAKA DOKTORUNUZA DANIŞINIZ VE DOKTORUNUZUN ÖNERDİĞİ DIŞINDA İLAÇLAR KULLANMAYINIZ.

Tırnak Mantarı İlaçları, Tırnak Mantarı İlacı, Ayak Tırnak Mantarı Tedavisi, Tırnak Mantarı Bitkisel Çözüm, Tırnak Mantarı Kremi, Tırnak Mantarı Nasıl Geçer, Tırnak Mantarı Nasıl Tedavi Edilir

Ayak tırnak mantarı oluşumunu nasıl önleyebilirim?

Mantar tedavisini tamamladıktan sonra mantarın tekrar oluşumunu önlemek önemlidir. Mantar oluşumunu önlemek için,

*Pamuklu çoraplar tercih edebilirsiniz,

*Çorapsız ve çıplak ayakla gezmeyin,

*Her gün düzenli olarak ayaklarınızı anti-bakteriyel sıvı sabun ile yıkamayı unutmayın,

*Düzenli olarak hijyen koşullarını uygulayın.

Wartner tırnak mantarında kullanılan wartner nail expert ürünü hakkında bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir