Azospermi’nin Tıbbi ve Bitkisel Tedavisi

Azosperminin Tıbbi ve Bitkisel Tedavisi

Öncelikle hastaların azospermi sorununda tedavinin %100 başarı garantisi olmadığını bilmesi gerekmektedir. Tedavi sonucunda ya da çeşitli operasyonlar ile alınacak sperm örnekleri, sağlıklı bir gelişim gösteremeyebilir ya da aktarılacak genetik etmenler bozukluk gösterebilir.

Erkeklerde azosperm büyük bir sorun haline gelmiş, bu konuda hem tıbbi hem de bitkisel açıdan çeşitli tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Kısırlık etmeni ile tedavi altına alınan azospermide, menide hiç sperm hücresi olmayan erkeklere her zaman net bir tanı konulamayabilir. Ancak tedavi içerisinde testisten sperm eldesi tedavi yöntemleri arasında öne çıkmaktadır.

Azospermi Tedavisi, Azospermi Nasıl Tedavi Edilir, Azospermi Nasıl Anlaşılır, Azospermi Ameliyatı, Azospermi Ameliyatı İzle, Azospermi Bitkisel Tedavisi, Azospermi Tedavisi Varmı, Azospermi Ameliyatı Hakkında

Azospermi’nin tıbbi tedavisi

Tıkanıklık nedeniyle oluşmayan azospermide testisden sperm eldesi öne çıkar. Çeşitli muayene ve testler sonucunda tıkanıklık sorunu görülen hastalarda ise tıkanıklık sorunu ameliyat ile giderilmektedir.

Testler sonucunda sorun hormonal nedenlerden dolayı oluşmuş ise hastaya hormon ilaçları ile takviye tedavi uygulanmaktadır. Bu gibi hormonal bozukluklarda tedavi süresi ortalama 6-8 ay arası olup başarı oranı yüksektir. Ancak hiç sperm bulunmaması ya da diğer sorunların görülmesi durumunda tedavi yalnızca tüp bebek yöntemiyle uygulanabilmektedir. Azospermi hastalarının %40-50’sinde gerekli sperm bulunarak tüp bebek tedavisi uygulanmaktadır.

Azospermi’nin bitkisel tedavisi

Azospermi tedavisinde alternatif tıbbın yeri büyüktür. Özellikle tıbbi yöntemler ile istenilen sonucu elde edemeyen hastalar alternatif bitkisel tedavi yöntemlerine yönelmektedir. Erkek bireyde hiç sperm olmaması durumunda çocuk sahibi olma ihtimali oldukça düşüktür. Ancak günümüzde tıbbi alanda yaşanan gelişmeler hiç bu gibi bireylerin dahi çocuk sahibi olması mümkündür. Bu nedenle tedaviye öncelikle sizin moral açısından hazır olmanız gerekmektedir.

Azospermi’nin bitkisel tedavisinde ilk tavsiye, nohut kürü olarak öne çıkar. Nohut kürünün hazırlanışı ise şu şekildedir.

1/2 litre kaynar su içerisine yaklaşık 6-7 kaşık nohut atın. Ortalama 10 dakika daha kaynadıktan sonra dinlenmesi için bir süre daha bekleyin. Burada hazırlanan kürde, nohut suyu önemlidir. Dinlenme işleminden sonra nohut suyu kürü iki eş parçaya ayrılır. İlk eş parça, sabah kahvaltısından sonra ikinci parça ise öğle yemeğinden önce tüketilmelidir. Bu kürü doğru şekilde uyguladığınızda başarı oranınız oldukça yüksektir.

Azospermi’nin bitkisel tedavisinde ikinci öneri ise çakşır otudur.

Çakşır otu, bir su bardağı kadar su içerisine çakşır kökü karıştırılarak hazırlanan çay şeklinde tüketilebilir. Ya da çakşır otu kökü kurutulup toz haline getirilir ve bal ile karıştırılarak macun şekli verilir. Bu macun’da yaklaşık yarım kilo bal içerisine bir avuç kadar ceviz ezilerek karıştırılır. Bu macun, her sabah aç karnına bir kaşık olacak şekilde tüketilmelidir.

Azospermi Tedavisi, Azospermi Nasıl Tedavi Edilir, Azospermi Nasıl Anlaşılır, Azospermi Ameliyatı, Azospermi Ameliyatı İzle, Azospermi Bitkisel Tedavisi, Azospermi Tedavisi Varmı, Azospermi Ameliyatı Hakkında

 Azospermi Ameliyatı İzle

YouTube Preview Image

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir