Bademcik İltihabı Neden Olur? Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir?

Bademcik iltihabı neden olur?

Tıp dilinde tonsilit olarak adlandırılan bademcik iltihabı kabaca tabir ile bademciklerde mikropların birikmesi ile oluşmaktadır. İlk safhada kızarıklık şeklinde kendini gösteren bademcik iltihabı, daha ileri durumlarda sarımtrak, yeşil bir görünüm alabilmektedir. İltihaplanma süresi ve sayısı arttıkça bademcikler büyümeye devam eder ve yutkunma gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu yazımızda bademcik iltihabı neden olur, bademcik iltihabı nasıl geçer, bademcik iltihabına bitkisel tedavi, bademcik iltihabına iyi gelen yiyecekler gibi konulara yer ayıracağız.

Yukarıda bademcik iltihabının nasıl oluştuğu konusunda bilgi vermeye çalıştık. Aşağıda bademcik iltihabı nasıl geçer konusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bademcik İltihabı Neden Olur, Bademcik İltihabı Nasıl Geçer, Bademcik İltihabına Ne İyi Gelir, Bademcik İltihabına Bitkisel Tedavi, Bademcik İltihabına İyi Gelen Yiyecekler

Bademcik iltihabı nasıl geçer?

Bademcik iltihabı uzman hekiminizin önerisi ışığında verilen tedavi yöntemleri ve antibiyotik kullanımı ile geçmektedir. Ancak alternatif tıbbın doğal çözüm yollarını kullanarak bitkisel ürünler ile bademcik iltihabını geçirmek mümkündür.

Bademcik iltihabına bitkisel tedavi, bademcik iltihabına ne iyi gelir?

Aşağıda bademcik iltihabına karşı bitkisel çözüm önerileri yer almakta. Bu önerileri uygulayarak bademcik iltihabına karşı etkin bir tedavi uygulayabilirsiniz.

1) Adaçayı etkili bir antibiyotiktir. Bal ya da sirke karıştırılarak tüketildiğinde bademcik iltihabına karşı iyileştirici bir etki gösterir.

2) Kara dut şurubu ile ağız ve boğaz iltihaplarına karşı tedavi uygulayabilirsiniz.

3) Gül yaprakları ile hazırlayacağınız çayı, gargara yapmak suretiyle kullanabilirsiniz.4) Limon suyu boğaz rahatsızlıkları ve bademcik iltihabına iyi gelmektedir.

5) Melek otu kaynatılmak suretiyle gargara şeklinde kullanıldığında boğaz iltihaplanmalarına iyi gelir.

Bademcik iltihabına iyi gelen yiyecekler

Yukarıda bademcik iltihabına karşı alınabilecek önlemler ve bazı bitkisel çözüm önerilerine yer verdik. Bademcik iltihabına iyi gelen yiyecekler hakkında bilgi vermemiz gerekirse;

* Yaban mersini, keten tohumu, soğan, zeytinyağı, üzüm suyu gibi içecekler ve yiyecekler bademcik iltihabına iyi gelmektedir.

* Erik yaprakları su ile kaynatıldıktan sonra gargara yapmak suretiyle kullanılabilir.

* Böğürtlen ve sarımsak tüketilmesi tavsiye edilir.

* Bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla bol miktarda C vitamini içeren meyveler tüketilebilir.

Share Button

2 Comments

  1. admin 22 Şubat 2013
  2. admin 22 Kasım 2013

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir