Bağırsak İltihabına Ne İyi Gelir? Bağırsaklara İyi Gelen Meyveler ve Bitkiler

Bu yazımızda bağırsak iltihabına ne iyi gelir, bağırsak enfeksiyonuna ne iyi gelir gibi konular hakkında bilgiler bulacaksınız.

Bağırsak iltihabına ne iyi gelir? 

Özellikle dengesiz ve sağlıksız beslenme, çevresel ve genetik faktörler, stres ve sıkıntı gibi etmenler nedeniyle ortaya çıkabilen, bazen de hastalıklar etkisinde görülen bağırsak iltihabı önemli bir sağlık sorunudur.

Bağırsaklara iyi gelen meyveler ve bitkiler

Öncelikle mutlaka bir doktor gözetiminde tedaviye başlamanız ve uzmanınızın size verdiği ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Biz, bu yazımızda destek olarak  bazı bitkisel  tedavi yolları hakkında öneriler de bulunacağız.

Bağırsak İltihabına Ne İyi Gelir, Bağırsak Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir, Bağırsak İltihabına İyi Gelen Bitki, Bağırsak İltihabına İyi Gelen Bitkiler, Bağırsak İltihabına İyi Gelen Meyveler, Bağırsak İltihabına İyi Gelen Yiyecekler, Bağırsaklara İyi Gelen Meyveler, Mide Ve Bağırsaklara İyi Gelen Bitkiler
Bağırsak İltihabına Ne İyi Gelir, Bağırsak Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir, Bağırsak İltihabına İyi Gelen Bitki, Bağırsak İltihabına İyi Gelen Bitkiler, Bağırsak İltihabına İyi Gelen Meyveler, Bağırsak İltihabına İyi Gelen Yiyecekler, Bağırsaklara İyi Gelen Meyveler, Mide Ve Bağırsaklara İyi Gelen Bitkiler

Bağırsak enfeksiyonları ve bağırsak iltihabına karşı;

Anason, hazmı kolaylaştırmakta ve bağırsak gazlarını ortadan kaldırmaktadır.

Armut, bağırsakları yumuşatmaktadır. Ayva ise bağırsağı kuvvetlendirir.

Biberiye çayı, mide ve bağırsak rahatsızlıkların da iyileştirici bir etkiye sahiptir. Ayrıca, safra salgısını da artırmaktadır.

Havuç ile yapılan meyve suyu ya da şurup, mide ve bağırsak gazları ile kanama ve iltihapları ortadan kaldırmada yardımcı olur.

Kekik, bağırsaklarda bulunan parazitlerin giderilmesinde bağırsak bozukluklarının iyileşmesine yardımcı bir bitkidir.

Melisa, bağırsaklarda hastalık etkisinde görülen ağrıları azaltmada yardımcı olur.

Tarhunotu’nun mide ve bağırsak gazlarını söktürücü etkisi vardır.

Bağırsak kurtları ve solucanların düşürülmesinde Nar Kabuğunun olumlu etkisi bulunur.

Kimyon, karın ağrısı, mide ve bağırsak rahatsızlıkları için faydalıdır.

Limon, elma, incir, domates Bağırsak enfeksiyonlarına iyi gelir. Mide ve bağırsak rahatsızlığı olanlar asit etkisinden dolayı domatesi çiğ yememeli, haşlanmış domatesi tercih etmelidir.

Sindirim sistemini düzenlemede faydalı olan Bamya  bağırsakları yumuşatarak kabızlığı önler.

Kabak çekirdeği ise bağırsak kurtlarını düşürmede yardımcı olduğu için önerilir.

Bağırsak iltihabı, bağırsak enfeksiyonlarında doktorunuz tarafından verilecek ilaçlar dışında yukarıda yer alan bitkisel çözümleri uygulamanız, hastalığı daha kısa sürede daha kolay bir şekil de atlatmanıza yardımcı olabilir. Elbette doktorunuza danışmadan hiç bir tıbbi bitkiyi tüketmeyiniz. Esas olan doktorun size vereceği tedavidir.

Ayrıca, mutlaka daha fazla sıvı almaya da özen göstermeyi unutmayın. Su içmek size yeterli gelmiyor ise çeşitli taze sıkılmış meyve suları ve bazı bitkisel çaylar da ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Uyarı:  Bağırsak iltihabına ne iyi gelir? Bağırsaklara iyi gelen meyveler ve bitkiler hakkında bilgi edinmek isteyenler için hazırlanmış olan bu bilgiler kesinlikle bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez. Daha fazla bilgi için hastalıklarınız ve  tedavisi konusunda lütfen doktorunuza danışınız. Bitkilerin tedavi için değil destek için olduğunu unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir