Bağışıklığı Güçlendiren Bitkiler ve Yiyecekler

Bağışıklık sistemi, vücudumuzu, enfeksiyon, ve zararlı mikro organizmalardan koruyan güçlü bir yapıdır. Bağışıklık sisteminin zayıf olması durumunda ise, bir takım olumsuzluklar ile karşılaşılması muhtemeldir. Bağışıklık sisteminin zayıf olması demek, bağışıklık sisteminin, görevini gerektiği gibi yerine getirememesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle bu yazımızda sizlere, bağışıklığı güçlendirmek, bağışıklığı güçlendiren yiyecekler; ve bağışıklığı güçlendiren bitkilerden söz etmeye çalışacağız…

Bağışıklığı güçlendirmek için, bağışıklığı güçlendiren yiyecekler, ve bağışıklığı güçlendiren bitkilerden yararlanmak adına, ilk olarak C vitamini, ve E vitamini bakımından zengin olan meyve ve sebzeler ile, tahıl, tohum; ve yağların tüketilmesi gerekmektedir. Bağışıklığı güçlendiren yiyecekler arasında, portakal, limon gibi turunçgiller ile, yeşil yapraklı sebzelerden söz etmek gerekirken, yine bağışıklığı güçlendiren yiyecekler arasında, bitkisel yağlardan da söz etmenin önemi büyüktür.

Bağışıklığı güçlendirmek için tercih edilmesi gereken, bağışıklığı güçlendiren bitkiler, ve bağışıklığı güçlendiren yiyecekler arasında, soğan ve sarımsaktan söz etmemiz de gerekecektir. Hem soğanda; hem de sarımsakta glutatyon ismi verilen bir madde bulunmaktadır; ve glutatyon, bağışıklığı güçlendirmek adına antikor üretimini gerçekleştirmektedir. Günlük 500 mg glutatyonun, soğan ve sarımsakla alınabileceği bildirilmektedir.

Bağışıklığı güçlendirmek için, bağışıklığı güçlendiren bitkiler, ve bağışıklığı güçlendiren yiyecekler arasında, et, bir takım sebzeler; ve yağlı tohumlardan söz etmek gerekir. Belirtilen bağışıklığı güçlendiren yiyecekler, ve bağışıklığı güçlendiren bitkiler ile vücuda, Koenzim Q-Ten adı verilen çok güçlü antioksidanlar alınmaktadır. Bu antioksidanlar, vücuttaki virüslerin yok edilmesi adına önemlidirler. Günlük alınması gereken Koenzim Q-Ten miktarı, bağışıklığı güçlendirmek için, 200 mg’dır.

Bağışıklığı güçlendirmek için, bağışıklığı güçlendiren yiyecekler arasında, yine meyveler, ve sebzelerden bahsetmemiz gerekmekle birlikte, meyve ve sebzelerden, flavonoid gereksinimini karşılayan bir madde olan Quercetin elde edilebileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Quercetin, mevsimsel virüslere karşı bağışıklığı güçlendirmek için çalışırken, vücudu hastalık yaratan bakterilere neden olan toksinlere karşı da korumaktadır.

Bağışıklığı güçlendirmek için, bağışıklığı güçlendiren bitkiler, ve bağışıklığı güçlendiren yiyecekler arasında zerdeçaldan da söz etmek gerekmektedir. Zerdeçal, çok eski dönemlerden bu yana, bağışıklığı güçlendirmek; ve hastalıklardan korunmak adına, insanların tercih ettiği, bağışıklığı güçlendiren bitkiler arasında yer almaktadır…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir