Bahar Sendromu İle Morarmış Yorgun Yüzler Nasıl Canlandırılır?

Baharın gelişi yorgun bedenler, morarmış göz altları ve şiş göz kapakları ile sonuna kadar yüzümüze gelip konmuş durumda. Yüzdeki bu yorgun ve hastalıklı hal sizin dahada bitkin olmanıza neden olacak. Çünkü aynaya baktığınızda gördüğünüz suret, bahar sendromunun ötesinde hastalık psikolojisine girmenize sebep olacak. Emin olun ki bu halden sıyrılmak için çok para dökenlerimiz var. Ben gerek olmadığını düşünüyorum. Son derece doğal yöntemlerle evinizde temin edeceğiniz malzemelerle bu görüntünüzün yerine doğal sağlıklı bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Yorgun Yüzler Nasıl Canlandırılır

Birden fazla yöntem sıralayacağım hangisini isterseniz onu uygulayın. Hepsi birlikte uygulanabilir.

1-Salatalık ve patatesleri halka halka doğrayıp göz kapaklarınızın üstüne koyun. Patates morluklara iyi gelecek salatalıkta şişliği ve halka görüntüyü ortadan kaldıracaktır.

2-Bir şişe sodayı buzdolabı kalıplarına döküp dondurun daha sonra göz çevresinde gezdirerek buz kalıbını eritin. Yüzünüzün diğer bölgelerinize de aynı işlemi yapabilirsiniz. Doğal vitamin ve minerallere sahip soda çok iyi gelecektir.

3-Aynı işlemi yeşil çayı beş dakika kaynatıp 10 dakika kaynamaya bırakıp ılıdığında kalıplara döküp dondurun sonra aynı şekilde yüzünüzde gezdirin. Yeşil çayın sahip olduğu antitoksinler sayesinde çok iyi bir görüntüye sahip olacaksınız.

4-Bu mevsimde uykunuza ekstra özen gösterin. Haftanın bir gününde geç yatmanız tüm haftanıza sebep olabilir.

5-Vücudunuzun kan dolaşımını artırmak için spor yapın.

6-Sabahları yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

7-Gün içerisinde bol yeşillik tüketin.

Uyarı; Göz altı şişlikler fazla ise muhakkak doktora görünün böbrek üstü bezlerle ilgili bir sıkıntı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir