Balık Kokusu Nasıl Geçer? Balık Kokusu Nasıl Giderilir?

Balık mevsimi yavaş yavaş başlıyor. Uzmanlar balığın özellikle de omega 3 bakımından zengin yağlı soğuk su balıklarını belirli oranda tüketmemizi tavsiye ediyor. Ancak balık kokusundan dolayı bir çok kişi balığı evde tüketmek istemiyor. Bugün ki konumuz balık kızarttıktan sonra evden balığın kokusu nasıl geçer, balığın kokusu nasıl giderilir? Şimdi bu sorunun cevabını yanıtlayalım.

Balık Kokusu Nasıl Geçer? Balık Kokusu Nasıl Giderilir?

Balık kokusu nasıl geçer

Balık kızarttıktan sonra 1 tencere içerisine bir miktar su koyarız suyun içerisine limon suyu ve sirke koyarız bunlara ek olarak daha güzel bir koku için defne yaprağı, tarçın çubuğu, karanfil kaynatarak aynı zamanda ev daha hoş bir kokuya sahip olacaktır.

Balık kızartırken dikkat etmemiz gereken bir nokta da balığımız ızgara, tava yapacaksak eğer çeşitli aromatik bitkilerle çok güzel iyice marine etmek gerekiyor. Taze kekik, taze biberiye, soğan, sarımsak sıvı yağ gibi ardından bir una veya galeta ununa bulayarak kızgın yağda pişiririz. Kızartırken balık kokusuna müdahale edemeyiz balık kokusunu dışarı verecektir. Yukarıdaki yöntemle balığın kokusunu evden giderilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir