Baş Dönmesi İçin Şifalı Bitkiler

Vertigo ismi verilen, denge duyusu bozuk olan insanlarda görülen baş dönmesi halidir. Bu baş dönmesi insanı yatağa düşürecek derecede olabildiği gibi sadece bir anlık kayma hissi verecek tarzda da görülebilmektedir.

Nedenleri ;

İç kulak rahatsızlığından, sara hastalığına, histeriye rahatsızlığına kadar birçok sebebi vardır. Diğer sebepler içinde araç tutması, zehirlenme, tansiyon, anemi gibi sebepler sayılabilir. Baş dönmesi süreklilik taşıyorsa kesinlikle uzman bir doktora başvurmak gerekir.

Baş Dönmesi için şifalı bitkiler

1- Bir litre suyun içerisine iki çorba kaşığı kişniş ilave edilerek karıştırılır. Daha sonra süzülerek bir çay fincanı içinde içilir.

2- Bir fincan kaynar suyun içerisine bir çay kaşığı civan perçemi ilave edilerek demlenmesi için kısa bir süre beklenir. Daha sonra bu karışım içilir.

3- Bir fincan kaynar su içerisine bir kay kaşığı anason ilave edilir ve demlenmesi için kısa bir süre beklenir. Daha sonra bu karışık içilir.

4- Dövülüp toz haline getirilen bir çay kaşığı çörek otu bir tatlı kaşığı süzme balla karıştırılarak yutulur. Baş dönmesi sorunu bu yollar sona erdirilebilir.

Uyarı: Herhangi bir şikayetiniz olduğunda öncelikle doktora gidiniz. Doktorun size vereceği tedaviyi uygulayınız. Kendi kendinize teşhis koyup tedavi yollarına başvurmayınız. Burada ismi geçen şifalı bitkileri kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Alerjiniz olan bitkileri lütfen kullanmayınız. Ayrıca hamile bayanlar, emziren anneler, kemoterapi gören hastalar doktorlarına danışmadan kesinlikle bitkisel ürünler kullanmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir