Karın Düzleştiren Çay Tarifi Ve Karın Bölgesi Yağlarını Eriten Karışım

Basen İncelten Karın Düzleştiren Çay Tarifi

Hem basen incelten hem karın düzleştiren çok kolay bir tarif bunu gün içinde arzu ettiğiniz bir zamanda içebilirsiniz. Karın düzleştirici için gerekli malzemeleri hazırladıktan sonra bir demliğin içine taze zencefil koyuyoruz. Bu çayda taze zencefilin yer almasının nedeni ise içeriğinde sindirim kolaylaştırmaya yarayan enzimlerin bulunması ve antioksidan olmasıdır. Ayrıca zencefil enfeksiyonlara karşı da koruyucudur. Zencefilden sonra bir çay kaşığı kadar tane karabiber ve kuru kekik ekledikten sonra 1 çay kaşığı kakulenin yaprağını açıp içini demliğimize koyuyoruz. Kakule artık ülkemizde de bilinen ve talep gören bir baharat kakuleninde yağ yakıcı özelliği bulunuyor. Ve içine 1 yada 2 dilim ince limon dilimleri ekleyip üzerine sıcak kaynar suyu koyup ve yaklaşık 2 dakika kadar demlediğinizde hazır olacak. Ödem attırma özelliği de bulunuyor.

Çayı hazırlarken kuru kekik yerine taze kekik de kullanabilirsiniz.

Bunu nasıl içeceğiz kahvaltıdan önce sabah aç karna 1 su bardağı içeceğiz. Günde 2 kez içiyoruz. Sabah ve akşam içiyoruz. Akşam ise yatmadan önce içilebilir. Bu çay karın yağlarını ve baseni eritiyor.

 

İçmesi keyifli tadı güzel bir çay ödem attırıyor.

Karın Bölgesi Yağlarını Eriten Mucize Meyve İksiri:

Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez  düz bir karına sahip olmak için 3 tane kuralımız olduğunu söylüyor. Bunlardan birincisi akşam yemeğini en geç saat 8 den yemek önemlidir. Düz bir karın için ikincisi kural ise sıvı dengesidir. Sıvı dengesi denildiğinde sadece su içmek değil bitkisel çay örneğin 1 fincan yeşil çay veya açık siyah çay ve 1  fincan su içmek yani 1 fincan birinden 1 fincanda su tüketmek ve bu verilen formülü yaptığınızda her gün sadece akşam yatmadan önce 1 su bardağı içerseniz düz bir karına sahip olma oranınız da oldukça yüksektir.

Gerekli Malzemeler:

1 adet kabuğı soyulmuş çekirdeği çıkarılmış mango
başparmak büyüklüğünde zencefil
2 adet iri havuç

Bu tarifte miktarlar önemli

Mangoyu büyük marketlerde bulabilirsiniz. Mangoyu eğer olgun olarak alırsanız tadı daha güzel olur. Olgun ve yumuşak olanını alınız.

Zencefilin kabuklarını soyun.

Hazırlanışı:  1 adet mangoyu 4 parçaya ayırın ve ardından parçalara ayırdığınız havucu katı meyve sıkacağının içine atın. Zencefili ise ince ince doğrayın zencefil lifli bir yapıya sahip olduğu için makinenizi bozmaması için ince ince doğrayıp içine atın. Bunların suyunu çıkartıyoruz.

Katı meyve sıkacağı yoksa bu bunları yemek sizi rahatsız edecektir.

Mango Meyvesinin Resmi

Bunu akşam yemekten sonra gece yatacak kadar olan süre içinde  başka bir şey yemeyip 1 su bardağını geçmemek kaydı ile içilebilir. Bu şekilde yaklaşık 1 hafta sonra etkisinin olduğu söyleniyor.

İki İksiri Birlikte Uygulayabilirmiyiz?

Yemek yeme planınızı 3 ana öğün 1 tane ara öğün olarak hazırlarsanız. Sabahleyin aç karna ve gece yatarken karın düzleştiren çayı akşam yemeğinden sonraki aralarda da karın bölgesi yağlarını eriten meyve karışımını içtiğinizde iki formülü de bir arada yapabiliyorsunuz.

Kan şekerini dengeliyor.

Bu içeceği hamile anneler, emziren anneler de tüketebiliyor. Kalp hastaları içinde uygun olduğu bildirildi.

Uyarı: Buradaki bitkisel ürünler veya meyvelere karşı alerjiniz varsa lütfen bunları tüketmeyiniz. Uzun süre ara vermeden bitkisel ürünleri kullanmayınız. Bu yazı sizi bilgilendirmek amacı ile yazılmıştır. Sağlıklı zayıflamak için mutlaka önce doktora başvurmalısınız.

Ebruli Programında Ebru Şallı’nın konuğu olan Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez bugün 02 Kasım 2012 günü canlı yayında Basen incelten karın düzleştiren çay tarifi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir