Bel Boyun ve Sırt Ağrısı Nedenleri

Bel, boyun ve sırt ağrısı insanlarda belli dönemlerde oluşan sorun yaratan bir rahatsızlıktır. Fibromiyalji uzun süreli bel, boyun ve sırt, ağrılı noktaların oluşması ve yaygın olan bir ağrı sendromudur. Sabah tutulmaları, uyku bozukluğu, yorgunluk hali ve uyuşmalar bu rahatsızlığın genel özellikleri arasındadır. Teşhis edilmesi genellikle geç olur. Bu hastalığı belirtileri şunlardır;

Yaygın olarak yaşanan ağrı ve tutuluk, duyarlı noktalar oluşması, yorgunluk ve hafıza bozukluğu, konsantrasyon zorluğu çekmek, uyku bozukluğu yaşanması, baş ağrısı hali, stres ve karın ağrısı gibi belli özellikleri vardır. Bunları açıklamak gerekirse ;

Ağrı Ve Tutukluluk; bu ağrı genelde boyunda, sırtta ve belde meydana gelir. Yorgunluk, aşırı fiziksel aktivite, soğuk hava uykusuzlukta ağrı çoğalır.

Duyarlı Noktalar ; Bel, boyun ve sırra el ile bastırıldığı zaman ağrıyan yerlerdir.

Yorgunluk Ve Hafıza Bozukluğu ; İnsanın normal hayatına etki yapacak kadar aşırı miktarda yorgunluk oluşur. Güne yorgun bir şekilde başlar ve bütün gün yorgun bir halde geçer.

Uyku Bozukluğu; Fibromiyalji hastaları rahatsızlığın büyük bir bölümünü uykusuz geçirirler. Uyusalar bile sabah uyandıkları zaman kendileri çok fazla yorgun hissederler.

Baş Ağrısı Ve Stres ; Migren gibi oluşan baş ağrısı hastaların en fazla şikayet ettikleri belirtilerdendir. Depresyon belirtileri yorgunluk ve panik atak sık bir şekilde görülür.

One Comment on “Bel Boyun ve Sırt Ağrısı Nedenleri”

  1. Ağrısız bir beden ve sağlıklı bir yaşam için “Akaponto Masaj” ciddi bir masaj hizmeti veren kuruluştur. İstanbul geneline hizmet verilmekte, hizmetlerimiz içerisinde, Medikal masaj, Lenf Drenaj (zayıflama) masajı, Anti-Selülit masajı, Volkanik Taş Masajı, refleksoloji ve birçok masaj türkleri sunulmaktadır. Bu masaj türleri ile Migren, Sırt-boyun ağrıları, Alt ıslatmas sorunu, Aşırı kilo problemi ve daha birçok hayatı çekilmez kılan hastalıktan kurtulabilme olanağı sağlamakla tamamen sağlıklı bir bedene kavuşabilme hayalini gerçekleştirmektedir. Çalışmalarımız Tıbbi tedavi olarak algılanmamalı tedaviye yardımcı Alternatif Tıp olarak algılanmalıdır. Daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir bilgilenebilir öğrenmek istediğiniz konular hakkında daha detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Sağlık küçümsenmeyecek kadar ciddi ve tamamen elden gitmeden tedbir alınması gereken bir kavramdır. Bazı rahatsızlıklar küçük görünse de daha ciddi bir hastalığın habercisi olabilir.Masaj, bilgi eksikliğinden dolayı önemsenmeyen ve ne yazık ki ülkemizde bir oyun, zevk veya eğlence olarak tanımlanmaktadır, halbuki günümüz tecrübeleri göstermiştir modern tıbbın ilaçlarla çözüm bulamadığı bazı felçli hastaların iyileşmesine bile sebep olmuştur. Her gün onlarca hastaya masajın faydalarını, etkisini ve gücünü anlatıyor bilgilendiriyoruz. Bir çok hastalığa yıllarca kullandınız ilaç son vermemiş sadece ağrıları dindirmiştir, masaj hastalığınızın durmuna göre 8 ila 15 seansta çözüm sağlayabilmektedir, faydasını 2 seanstan sonra vucudunuz fark edececektir. Detaylı bilgi: (akaponto.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir