Bel Fıtığı Tedavisi ve Ne Zaman Ameliyat Gerekir?

Bel fıtığı nedir, bel fıtığı belirtileri nelerdir ve bel fıtığı olmamak için neler  yapmalı ve neler yapmalıyız bel sağlığımız için son derece önemli konuları sizlere aktardıktan sonra bel fıtığı tedavisi ve bel fıtığı nasıl tedavi edilir bununla ilgili bilgiler vermeye çalışacağım.

Bel Fıtığı Tedavisi ve Ne Zaman Ameliyat Gerekir

Bel fıtığı tedavisinde herkesin korktuğu yöntem cerrahi yöntemdir. Ancak bel fıtıklarının bir bölümü cerrahi yöntem  kullanılmadan, ameliyat yapılmadan tedavi edilebilmektedir. Bu nedenle bel  fıtığı tedavisinde öncelikle cerrahi dışı yöntemler tercih edilmeli eğer bunlar ile bir iyileşme sağlanamaz ise bu durumda cerrahi tedavi ameliyat seçeneği düşünülür.

Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir?

Bel fıtığı hastalarının büyük bölümü ilaç ve fizik tedavi yöntemleri kullanılarak sağlığına kavuşurken bazı hastalarda ise ne yapılırsa yapılsın bel fıtığı tedavi edilemiyorsa o zaman bel fıtığı ameliyatı düşünülür.

Bel fıtığı ameliyatında mikro teknik uygulanıyor. Dolayısı ile bel fıtığı ameliyatı olan hastalar sonraki dönemler de büyük oranda rahat etmektedirler.

Bel fıtığının ilk safhasında istirahat ile iyileşme olabiliyor.  Ayrıca ağrı kesici ilaçlar ve adale gevşetici ilaçlar verilerek tedavi edilmeye çalışılıyor. Bunların dışında fizik tedavi veriliyor. Hastaların büyük bölümü bu şekilde sağlığına kavuşuyor.

Bel fıtığı tedavi edildikten sonra bazı hastalara aynı seviyede tekrar edebilmekte , bazılarında da daha önce bir disk opere edildi, daha 4 tane daha normal disk var bunlardan da fıtık gelişebilir. Hastada bel fıtığı nüks etti, tekrar etti ise çok çok dikkatli incelemek gerekir. Burada atılacak yanlış bir adım diğer yanlışları davet edecektir. Bu nedenle ameliyatı yapacak olan cerrahın tecrübesi çok çok önemlidir. Bu hastaların durumu çok iyi değerlendirilmeli emarları özellik arz eder. Problemin ne olduğu iyi ortaya konup bir defada bitirilmelidir.

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir