Beyaz Çay Nedir? Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir? Beyaz Çay Nasıl Demlenir?

Beyaz çay 2012 yılında adından pek çok kez söz edilse de kullanım olarak  fazla yaygın değildir. Fakat 2013 yılında beyaz çay hakkında daha fazla konuşulacağını düşünüyoruz. Üretimi henüz Türkiye de çok yaygın olmayan beyaz çay daha çok Hindistan bölgesinde, Çin de ve Japonya da yaygındır.

Beyaz çay hakkında sizlere bilgiler vereceğimiz bu yazımızda beyaz çay nedir? Beyaz çayın faydaları nelerdir? Beyaz çay nasıl demlenir, Beyaz çay nerede satılır? Bu sorulara cevap vereceğiz.

Beyaz Çay Nedir?

Beyaz çay hiç bir işlem görmemiş doğal yollarla kurutulmuş yüksek oranda antioksidan içeren yeşil çay gibi demlenen bir çaydır. Yüksek oranda antioksidan içerdiğinden bir çok uzman tarafından tavsiye edilir.

Çay olurken ilk göbek yaprakların hafif beyaz olur. Sonra bu tamamen yeşerir ve yeşil çay olur. Daha sonra işlemden geçerek harmanlanarak bildiğimiz siyah çaya dönüşür.

beyaz-cay-faydalari-nedir
beyaz çay nedir, beyaz çay nerede satılır, beyaz çayın fiyatı, beyaz çay nasıl demlenir, beyaz çay nasıl yapılır, beyaz çay nasıl içilir, beyaz çay ne işe yarar, beyaz çayın faydaları zayıflama, beyaz çayın faydaları, beyaz çayın cilde faydaları

Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir?

Siyah çay, yeşil çayın ve beyaz çayın bunların hepsinin sağlığımız için faydaları bulunmakta fakat beyaz çay en doğal en yüksek antioksidan içeren halidir.

Beyaz çay diğerlerine göre daha az olduğundan biraz daha pahalı

Beyaz çayın faydaları ile ilgili şunları söyleyebiliriz. Beyaz çay yüksek oranda antioksidan içermektedir. Virüs ve bakterilere karşı da etkisi görülen beyaz çayın diğer önemli bir faydası da kanseri önlemedeki rolüdür.  Kan şekerinin düzenlenmesinde ve kemiklerin güçlenmesinde faydalı olan beyaz çayın kanı sulandırıcı etkisi de bulunmaktadır.Beyaz çayın faydaları arasında kalp ve damar hastalıklarına karşı da koruyucu özelliği bulunur. Cildin güzelleşmesinde ve kırışıkların azalmasında da fayda sağlayan beyaz çay doğal yolla dinçlik veren bir bitkidir.

Ağız yaralarının ve diş çürüklerinin azalmasında da  faydalıdır.

Beyaz çay zayıflatır mı? Beyaz çay yeni yağ hücrelerinin oluşmasını engelleyerek zayıflamaya bu şekilde yardımcı olmaktadır.

Beyaz Çay Nasıl Demlenir?

Beyaz çayı hazırlamak çok kolay bir tutam beyaz çayı süzgeçli bardağınıza veya demliğinize koyup kaynatılıp biraz beklemiş suyu üzerinde dökeriz. Demlenmesi için 4-5 dakika beklememiz yeterlidir. Suyun sıcaklığının 70-80 derece gibi olması gerekir. Demlenirken üzeri kapalı olsun. Demlendiğinde çayın rengi çok hafif açık sarı renkte olur.

Beyaz çay mis gibi kokan lezzetli bir çaydır. Arzu edenler yasemin çayı ile karıştırıp içebilirler.

Beyaz Çay Nerede Satılır? Beyaz Çay Nerede Bulunur? Beyaz Çayın Fiyatı Nedir?

Beyaz çayı internetten online olarak satın almak isterseniz chado.com.tr’ den alabilirsiniz.  Aynı zamanda bir çok büyük şehirde firmanın ürünlerinin satışının yapıldığı çeşitli mağazalar bulunmaktadır. Beyaz çayın 50 gr lık paketinin şuan ki fiyatı 20 TL dir. Bir paketten yaklaşık 35 fincan çay demlenebilmektedir.

Beyaz çay genelde şu sorular ile aranmaktadır; Beyaz çayın bilinmeyen faydaları, beyaz çay nerede satılır, beyaz çay nedir, beyaz çayın fiyatı, beyaz çay nasıl demlenir, beyaz çay nasıl yapılır, beyaz çay nasıl içilir, beyaz çay ne işe yarar, beyaz çay faydası, beyaz çayın faydaları zayıflama, beyaz çayın cide faydaları

Share Button

4 Comments

  1. admin 20 Şubat 2013
  2. admin 20 Şubat 2013
  3. admin 25 Şubat 2013
  4. admin 12 Haziran 2013

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir