Bitki Çayları Ne Kadar İçilmeli

Bitki çaylarını tüketirken dikkat etmeliyiz. Bu yazımızda bitki çayları ne kadar içilmeli, bitki çayları ne kadar sürede içilmeli, bitki çaylarını fazla içmek zararlı mı? Günde kaç bardak bitki çayı içilmeli, Ada çayı günde kaç bardak içilmeli, Günde kaç bardak yeşil çay içilmeli bu konuda sizlere bilgiler vereceğiz.

Bitki Çayları Ne Kadar İçilmeli, Bitki Çayları Ne Kadar Sürede İçilmeli, Bitki Çayları, Bitki Çayları Nasıl İçilmeli, Bitki Çaylarını Fazla İçmek Zararlı, Günde Kaç Bardak Bitki Çayı İçilmeli, Adaçayı Günde Kaç Bardak İçilmeli, Günde Kaç Bardak Yeşil Çay İçilmeli

Tıbbi bitkiler ile hazırladığımız çayları günde en fazla 3 yada 4 fincan tüketmeliyiz. Özellikle bazı rahatsızlıklarımıza iyi gelsin diye hazırladığımız bitki çaylarını kürler halinde 3-4 haftalık dönemlerde tüketmeliyiz ve hastalıkta iyileşme görüldüğü takdirde bir süre ara verip daha sonra yeniden başlayabiliriz. Eğer ara vermezsek bitki çaylarını tüketmeye devam edersek kan değerlerimizde değişimler olabileceği gibi bitki çayından aldığımız vitaminler mineraller vücutta birikmelere sebep olabilirler. Örneğin ada çayını günde 3 fincan dan fazla tüketmemek gerekir. Bir çok bitkiyi günde 3-4 fincan tüketebiliriz. Bitki çaylarını aç karnına ılık bir şekilde içmeliyiz. Bazı bitkilerde mentol vardır. Örneğin nane gibi bu tarz bitkilerle hazırladığımız karışımları özellikle tok karna alırsak hem hazmı kolaylaştırır hemde bu bitkilerin etkilerini artırabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir