Bitki, Meyve Ve Sebzelerden Gelen Sağlık

Bir takım yiyecekler, aslında hayatınızda çok istediğiniz bir takım durumları gerçekleştirmenizde size yardımcı olabilirler. Yiyeceklerden kastımız, elbette bitkiler, meyveler; ve sebzeler… Peki ya size, yiyecekler hakkında bilmediğiniz on adet sırdan bahsetsek; ve bu on sırrın sizin hayatınızda önemli rol oynayacağını söylesek; bize minnet duyar mıydınız? İşte yiyecekler; ve işte onlarla gelen sırlar:

Elma: Gün içerisinde bir tane elma yeme alışkanlığı edinirseniz rahat kilo verirsiniz. Çünkü, elmanın içerisinde pektin adı verilen bir madde bulunmaktadır. Pektin, yediğiniz besinlerin kolay sindirilmesini sağlarken; aynı zamanda da sizin daha uzun süre tok kalmanızı sağlar. Zayıflamak, günde bir elma yemek kadar kolay desek, hoşunuza gider miydi?

Mısır: Mısırın içeriğinde bol miktarda biyotin bulunmaktadır. Biyotin ise, vücudunuzun keratin üretimine katkıda bulunmaktadır. Keratin, saçlarınızın ve tırnaklarınızın daha güçlü ve kuvvetli olması açısından sizin için büyük bir destek niteliği taşımaktadır.

Karpuz: Özellikle yaz mevsiminde bulunan ve yenilen karpuz, buzdolabında soğutularak yenildiğinde, karpuzu yiyen kişi kendisini daha enerjik hissetmektedir. Karpuz size gerçekten de enerji vermektedir. Bunun nedeni ise, karpuzun içerisinde yoğun miktarda B6 vitamini bulunmasıdır.

Mürdüm eriği: Mürdüm eriğinin içeriğinde trombin bulunmaktadır. Trombin, kan pıhtılaşmasının gerçekleşmesine katkıda bulunmaktadır. Şişen ve örümcek ağı görünümü kazanmış olan damarların düzeltilmesinde de mürdüm eriğinden faydalanılabilir.

Brokoli: Brokoli, içeriğindeki mucizevi nitelikteki maddeler sayesinde, kanser hücrelerinin yok edilmesinde kullanılmaktadır. Özellikle göğüs kanseri riskini azaltmak isteyen kadınların, brokoliden faydalanması gerekmektedir.

Tarçın: Güzel kokusu ile tanıdığımız tarçın ismi verilen baharat, bizim kan şekerimizin düzenlenmesine katkıda bulunmaktadır.

Avokado: Avokadonun içinde bol miktarda yağ vardır; ancak, avokado içeriğinde bulunan yağların tamamı sağlıklı yağlardır. Örneğin Omega-9, iştahınızı kesmeye; ve sizin kilo almanızı önlemeye yarar.

Frenk Soğanı: Kan basıncının düşürülmesi için frenk soğanının kullanılmasını denemek gerekmektedir.

Sığır Eti: Migren ağrısı problemi yaşayan kişilerin sığır eti yemeleri gerekmektedir. Çünkü sığır eti, migrene bağlı ağrıları ortadan kaldırmaktadır.

Keklik Otu: Yemeklerinizin daha lezzetli olmasını sağlayan keklik otu, aynı zamanda, vücudunuzu bakterilere bağlı enfeksiyonlardan koruyan bir ot olarak da bilinmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir