Böbreklere Ne İyi Gelir, Böbreklere Gelen Bitkiler ve Çaylar

Böbreklere Ne İyi Gelir, Böbreklere Gelen Bitkiler ve Çaylar

Böbreklere iyi gelen yararlı bitkiler nelerdir? Böbrek ağrılarına şifa önerileri

Böbrek ağrıları, karnın arka kısmında bel kemiğinin her iki yanında böbreklerin üzerinde oluşan sancılı sızılar şeklinde görülmektedir. Ağrılar genellikle iki böbrek üzerinde etkili olsa da kimi zaman tek böbrekte de görülebilir. Çoğu zaman böbrek ağrıları ile başka ağrılar karıştırılmaktadır.

Böbreklerde oluşan ağrılar genellikle böbrek taşı nedeniyle etkili olsa da idrar akışının tam olarak gerçekleşmemesi nedeniyle de görülebilir.

Böbreklere Ne İyi Gelir, Böbreklere İyi Gelen Bitkiler, Böbreklere İyi Gelen Çaylar, Böbrekler İçin Şifalı Bitkiler, Böbreklere Hangi Bitki İyi Gelir, Böbreklere Hangi Bitki İyi Gelir, Böbreklere Hangi Yiyecekler İyi Gelir

Böbreklere İyi Gelen Bitkiler

Böbrek rahatsızlıkları dışında böbrekler için yararlı olan bazı bitkisel karışımlar ve yararlı gıdalar ise şunlardır.

Adaçayı: Az miktarda kurutulmuş adaçayı, çay şeklinde hazırlanarak tüketildiğinde böbrek ve mesane üzerinde yararlı etkiler yaratmaktadır.

Anason Tohumları: Anason tohumları toz haline getirildikten sonra üzüm şırasıyla birlikte karıştırılarak içilirse, böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.

Armut: Böbreklerin daha aktif olarak çalışmasını sağlar.

Arpa: Arpa kaynatıldıktan sonra elde edilen sıvı, böbrek ağrıları üzerinde iyileştirici bir etki yaratmaktadır. Ayrıca böbrek ve safra kesesinde oluşan taşların düşürülmesine de yardımcı olur.

Ayrık Otu: 50 gram ayrık otu kökü bir litre su içerisinde kaynatılır. Elde edilen sıvı böbrek taşlarını ve idrar yollarında bulunan kumun düşürülmesine yardımcı olur.

Andız Otu: Andız otu, üzüm şırasının içinde bir ay bekletildikten sonra içildiğinde böbrek, mesane ve safra kesesinde oluşan taşların oluşumunu engeller.

Biberiye Çayı: Safra kesesi salgısının artırılmasında etkilidir. Ayrıca mide ve bağırsak rahatsızlıklarında da etkilidir.

Huş Ağacı Yaprağı: Huş ağacı yaprağı kaynatılarak tüketildiğinde böbreklerin daha aktif çalışmasını sağlar. Ayrıca vücudun su kaybetmesini önler.

Lavanta Çiçeği: Böbreklerin temizlenmesine yardımcı olur.

Meyan Kökü: Böbrek ve idrar kesesinde bulunan taşların düşürülmesine yardımcı olur.

Şeftali Yaprağı: Şeftali yaprağı kullanılarak yapılan çay, düzenli olarak tüketildiğinde böbrek ve safra kesesinde bulunan taşların düşürülmesine yardımcı olur.

İri bir lahana yaprağı kaynatıldıktan sonra böbreklere sarılır. Soğudukça yapraklar kaynar su buharında tekrar yumuşatılarak kullanılır. Böbrek ağrıları için birebir çözümdür.

Bir litre kadar su içerisine bir çorba kaşığı karabaş otu ve bir su bardağı kadar arpa katılarak kaynatılır. Bu işlem sonunda elde edilen karışım süzülerek günde üç defa olmak üzere çay şeklinde tüketilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir