Boyun Fıtığının Belirtileri Nelerdir?

Boyun fıtığının belirtileri nelerdir? Bu belirtilere dikkat edin. Eğer bu belirtiler sizde veya bir yakınınızda görülüyorsa mutlaka uzman bir doktora görünmeniz gerekir.

Zaman zaman hepimizde yorgunluktan, kas gerilmesinden soğukta kalmaktan kaynaklanan sırt ve boyun ağrıları olabiliyor. Bu durumlardan kaynaklanan ağrılarda biraz istirahat etmek iyi gelebilir. Ancak bu ağrılar 3 günden fazla devam ediyorsa ve bizim yaşamımızı etkileyecek bir düzeye geldi ise bu durumda mutlaka bir uzman doktora başvurmamız gerekir.

boyun fitiginin belirtileri nelerdir
Boyun Fıtığı Belirtisi, Boyun Fıtığının Belirtileri Nedir, Boyun Fıtığının Belirtileri

Boyun Fıtığının Belirtileri Nelerdir? 

Sadece boyundaki ağrı değil boyun fıtığında ağrının omzumuza ve kolumuza da vurması lazım. Boyun fıtığında kolda da ağrı ve uyuşukluk olması lazım. Eğer bu ağrı bizi geceleri bizi uyandıracak kadar şiddetli bir ağrı ise, elimize aldığımız herhangi bir şeyi düşürür halde isek veya yürürken dengesizlik oluyor bu belirtileri görülüyorsa boyun fıtığı var demektir. Bu durumda gecikmeden doktora başvurmak gerekir. Eğer boyun fıtığı tedavi edilmez ise kolda kalıcı güç kayıpları ve uyuşukluklar oluşabiliyor. Boyun fıtığı olan bir hastada dengesizlikler başladı ise bir de daha sonra tedavi edilse bile hasta bastonla yürümek zorunda kalabiliyor.

Bel fıtığının belirtileri nelerdir? Bu soruya özetle şöyle cevap verilebilir. Eğer ağrı boynumuzdan başlıyor ve bu ağrı omzumuzda ve kolumuzda da hissediliyorsa yürürken sağa sola yalpalamalar oluyor denge sağlanamıyorsa, ellerimizde his kayıpları başlamış ise, uykumuzdan uyandıracak his kayıpları ve ağrılar oluyor ise yürürken belde ağrı hissi veya sık sık durma ihtiyacı oluyorsa ve uzun süre oturulduğunda kalkmakta zorlanılıyorsa bunlar boyun fıtığının belirtileri gösterir. Bu durumda mutlaka bir beyin cerrahına başvurmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir