Bu Yağın Saça Olan Faydaları Saymakla Bitmiyor

Yemek yemek, çoğumuz için bir zevktir. Şahsen ben yemek yemeği çok severim. Ama öyle her önüme gelen yemeği de yemem. Yemek dediğin öyle yavan olmayacak. Baharatlarla zenginleştirilecek ki,lezzetli olsun. Her yemeğe her baharatta yakışmaz tabi. Bazı yemeklere pul biber, bazılarına kimyon, bazılarına nane koyacaksın ki, yemek ona göre tatlansın, ona göre lezzetlensin, ona göre güzelleşsin.

İşte, yemeğin baharatı ne ise, kadınların da saçları odur. Kadınların saçlarının bakımsız, kırık, güçsüz olması o kadını yavan hale getirir. Baktığında kadın dersin,ama güzel demezsin. Tıpkı baharatsız yemeği yediğin gibi, yersin ama güzel demezsin. Hani demiştim ya, her yemeğe de aynı baharat olmaz diye. İşte her güne de aynı saç olmaz. Yemeğine göre baharatları farklılaştırdığımız gibi, kıyafetimize ve ruh halimize göre de saçlarımızı farklılaştırırız. Bazen topuz yaparız, bazen salarız, bazen bağlarız, bazen fön çekeriz, bazen maşa yaparız, bazen boyarız, bazen perma yaparız, vs. ,vs. ,vs… Tabi bu kadar farklılığa dayanabilecek kadar da güçlü saçlarımızın olması gerek. Düşünsenize yemeğe attığımız baharatın tadının yemek pişene kadar buharlaşıp uçtuğunu… Saçlarımıza verdiğimiz şekillerin de gün boyu kalıcı olmasını isteriz ki, o farklılaşmaya değsin.

sarimsak yagi saç dökülmesi

Gerçekten de kadını bakımlı gösteren en önemli silahlarımızdan biridir saçlarımız. Ve biliyoruz ki,en çirkin kadın bile, bakımlı görünüyorsa, güzel kadınlar ülkesinin nüfusuna kaydettirilir. Hani derler ya, mutsuz kadın saçlarıyla uğraşır diye. Aslında bunun sebebi değişiklik aramak değildir, yüzümüze yansıyan mutsuzluğumuzu ve “mutsuzluk çirkinliğimizi” saçlarımızla kapatmak ve “mutsuzluk çirkini” de olsak, bakımlı halimizle güzel kadınlar ülkesinde yaşayabilmektir.

Bu nedenle en iyi bakmamız gereken silahımız saçlarımızdır. Bu silahımıza en iyi bakım yapabilecek yağ da sarımsak yağıdır. Bu yağın etkilerini ben buraya yazacağım: Saçları besliyor, kırıkları onarıyor, saçları güçlendiriyor, saç dökülmesini engelliyor, vs., vs., vs…

Ama en önemli etkisi: Güzelliğimizi pekiştiriyor, çirkinliğimizi kapatıyor ve bize güzel kadınlar ülkesinin kapılarını sonuna kadar açıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir