Buğday Çimi Suyu Nasıl Hazırlanır? Buğday Çimi Faydaları

Buğday çimi suyu faydalarının, insan sağlığına olan etkilerinden mutlak surette söz edilmesi gerekmektedir. Buğday çimi suyu faydaları sadece sağlık açısından değil, genç kalmak açısından da mutlaka değerlendirilmesi gereken bir takım etkilere sahiptir.

Buğday çimi faydaları arasında ilk olarak yorgunluğun giderilmesinden söz etmek gerekmektedir. Buğday çimi suyu faydaları arasında halsizlik probleminin çözülmesi ile birlikte, yaşlıların dinç kalmalarından da söz etmek gerekmektedir.

Buğday çimi suyu faydaları arasında, kalp ve damar hastalıklarının tedavisinin de bulunduğu unutulmamalıdır. Buğday çimi faydalarından yararlanmak isteyenlerin, yıl içerisinde en az iki sefer; ve her bir seferde de on gün ara ile iki sefer, kür halinde buğday çimi suyu tüketilmesi önerilmektedir.

Buğday çimi suyu faydalarından yararlanmak isteyenlerin, buğday çimi suyu nasıl hazırlanır sorusunun yanıtını da doğru bir şekilde bilmeleri gerekmektedir. O halde soralım: buğday çimi suyu nasıl hazırlanır? Ve bu sorunun yanıtını sizlerle paylaşalım…

Buğday Çimi Nasıl Yetiştirilir.

Buğday çimi suyu nasıl hazırlanır?

Buğday öncelikle yıkanır, ve daha sonra da bir kap içerisine konularak, buğdayların üzeri su ile doluncaya kadar kaba su ilave edilir. Buğday tanelerinin su altında kalması; ve suyu emmesi amaçlanmaktadır. Su, buğday taneleri tarafından emildikçe, buğday tanelerinin bulunduğu kap üzerine, buğdayların üzeri örtülünceye kadar yeniden su eklemeleri gerekmektedir.

Buğday Çimi Suyu Nasıl Hazırlanır

Buğday tanelerini ilk ıslattığınız zamanın üzerinden 48 saatin geçmesi ile, kap içerisindekli suyu süzüp, buğday tanelerinin derin olmayan bir kap içerisine yayılması gerekmektedir. Bu kabın içerisine de su ilave etmeniz gerekmekle birlikte, buğday tanelerinin yarım olan kısımlarının suyun yüzeyinde kalmasını sağlamanız gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanan buğday tanelerinin bir ya da iki gün içerisinde çimlendiğini, ve buğday çimi oluştuğunu görürsünüz. Buğday çiminin rengi yeşilimsi, ve sarımtrak olduğunda, buğday tanelerinden buğday çimini kopartarak, süt ile karıştırıp içmeniz gerekmektedir.

Buğday Çimi Suyu Nasıl Yapılır

Buğday çimi suyu nasıl hazırlanır?

Buğday çimleri yetiştirildikten sonra buğday çimi suyu elde etmek için özel olarak üretilmiş buğday çimi suyu makinesi var. Buğday çimi suyu makinesi ile buğday çimlerinin çok güzel suyu çıkarılabiliyor.

Buğday Çimi Suyu Makinası

Buğday Çimi Suyu Makinası | Buğday Çimi Suyu Sıkacağı

Buğday çimi suyu faydalarından yararlanmak için buğday çimi suyu makinasından destek alabilirsiniz. Buğday çimi suyu makinası sayesinde, buğday çimi suyu faydalarından yararlanmanız daha etkin bir şekilde gerçekleşecektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir