Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Buzdolapları ve mutfaklarımız evimizde en temiz tutulması gereken yerlerdir. Buzdolabını açtığımızda gelen pis kokular hiç istenmeyen bir durumdur. Özellikle buzdolabına sinen yemek kokuları, daha önceden sinen kokular bizi çok rahatsız eder. Buzdolabı kokusu nasıl geçer, buzdolabı kokusu nasıl çıkar, buzdolabı kokusunu gidermek için yöntemler arıyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Buzdolabı kokusu nasıl çıkar

Öncelikle buzdolabının kokması için düzenli temizliğine dikkat etmemiz gerekiyor. Bunun dışında koyduğumuz yemeklerin kapaklarına dikkat etmemiz gerekiyor. Kapakları kapalı olması gerekiyor. Hiç bir şekilde açık olmaması gerekiyor. Eğer yemek pişirdiğiniz kabın kapağı yoksa o kabın üzerini streç filmle kapatabilirsiniz.

Buzdolabı kokusu nasıl geçer, buzdolabı kokusunu ne giderir?

Eğer buzdolabınızda yemek kokusu veya rutubet kokusu sinmiş ise bunun için şu yöntemleri deneyin.

1-Bir parça pamuğu vanilyaya batırıp vanilyalı pamuğu buzdolabının uygun bir yerine koyuyoruz. Bu sayede buzdolabının çok güzel vanilya koktuğunu hissedeceksiniz ve yemek kokuların alacaktır. Bunu kendimde denedim başarılı bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.

2-Bir kaç dilim limonu bir tabağın içinde buzdolabının içine koyup bekletiyoruz ama her sabah bu limon dilimlerini yenilemeniz gerekir. Eğer bu limonları değiştirmeyi unutacaksanız bu yöntem sizin için pek uygun değildir.

3-Buzdolabı kokusu nasıl giderilir sorusu  için üçüncü bir yöntem ise küçük bir kaba karbonat koyuyorsunuz ve buzdolabının bir köşesine koyun bu karbonatta yemek ve diğer kötü kokular için çözüm olabilir.

4-Buzdolabı kokusunu gidermek için dördüncü bir yöntem ise bir küçük kaba az miktarda süt koyun buzdolabının içinde bekletilen bu süt bütün hoş olmayan  kokularını çekecektir.

Buzdolabı kokusunu ne giderir bunu öğrendikten sonra buzdolabı nasıl temizlenmeli bu yazıdan bilgi alabilirsiniz.

Buzdolabı temizliğini karbonatlı su ile yapabilirsiniz. Buzdolabının kapak kısmındaki contaları deterjan ile silmeyiniz sadece bir ıslak bez ile silip kuruladıktan sonra pudra sürünüz. Özelliğini yitirmemesi için.

2 Comments on “Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir?”

  1. Buzdolabım yemeğe koku geçiriyordu ayarını yükselttim bugün koku yok ama dur bakalım bugünün yarınıda var 😀

  2. Buzdolabının kötü kokularını gidermek için meşe odun kömürü kullanabilirsiniz. Bu kötü kokular için işe yarayacaktır. Odun kömürü dışındaki kömürler olmaz bunu unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir