Cinsel Gücü Artıran Çakşır Otunun Faydaları ve Zararları

Cinsel Gücü Artıran Çakşır Otunun Yararları ve Zararları Nelerdir?

Son dönemde git gide popüler olan ve birçok televizyon programlarında da sıkça konu edilen, cinsel gücü artırıcı özelliğe sahip olan çakşır otunun yararları ve zararları hakkında yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Öncelikle çakşır otunu incelemek ve ne gibi bir bitki olduğuna göz atmak gerekirse,

Çakşır Otu Nedir?

Çakşır otu Latince adı ile Ferula Communis, ortalama 2 metrelik bir uzunluğa sahip olan, sarı renkli çiçekleri bulunan bir ağaç türüdür. Çakşır otunun yaprak ve sapından doğal bitkisel özlü yağlar yardımıyla yararlanılmaktadır. Genel olarak sap ve ot içerisinde bulunan reçine, nişasta, alkaloit, uçucu esansiyel yağlar, cinsel gücü artıran özelliklere sahiptir. Bu nedenle cinsel açıdan problem yaşayan kişilere günümüzde çakşır otu kullanımı tavsiye edilmektedir. Kullanım sonrası alınan yorumlara göre ise, çakşır otunun cinsel gücü artıran bir özelliği bulunduğu ve kullanım sonrasında ciddi oranda yarar sağladığı görülmüştür.

Çakşır Otunun Faydaları

Çakşır otunun faydalarının başında isteksizlik sorunu yaşayan, cinsel açıdan yeterli güce sahip olmayan kişilerde afrodizyak bir etki yaratarak cinsel gücü artırmaktadır. Ayrıca çakşır otunun kas gücü ve adaleler üzerinde de olumlu etkileri bulunduğu görülmüştür.

Erkeklerin en ciddi sorunlarından ve korkularından birisi olan kısırlık sorununa karşı çakşır otunun sperm sayısını artırdığı ve olumlu bir etki yarattığı gözlenmiştir. Cinsel gücü artırıcı özelliği yanında çakşır otunun faydaları arasında kas ve eklem ağrılarına karşı iyileştirici etkisi bulunan çakşır otunun, cinsel güç üzerinde olumsuz etki yaratan stres, sıkıntı gibi faktörlere karşıda sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır. Heyecan ve istek sorunu yaşayan kişiler yine çakşır otundan yardım alarak bu sorunları çözebilir.

Çakşır otunun cinsel gücü artırıcı özelliği dışında diğer yararları ise aşağıda sıralandığı gibidir.

Çakşır otunun faydaları arasında balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır.
Bronşit ve astım sorunu yaşayanlara tavsiye edilmektedir.

Her bitkisel üründe olduğu gibi çakşır otunu kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesine başvurmalı ve uzmanınızın önereceği biçimde ve dozda kullanmalısınız.

Çakşır Otunun Zararları

Çakşır otu alırken ve kullanılırken dikkat edilecek nokta ise çakşır otunun dişi ve erkek türü bulunur. Bu nedenle doğru olanı kullanmak gerekir. Kadınlar çakşır otunun dişi olanını Erkekler ise erkek olanını kullanmalıdırlar.

Hatalı kullanımda depresyona sebep olabilmektedir. Bu açıdan çakşır otunu güvendiğiniz bir yerden almanın tavsiye edilir. Kullanılacak çakşır otu miktarı, ne zaman, ne sıklıkta kullanım şekli ile ilgili bu konuda bilgilere ve önerilere uyulması gerekir.

UYARI:

***Çakşır otu bir defadan fazla yenmemelidir.

***Çakşır kökü tozu, saf olarak kullanılmalı, başka karışımlarla alınmamalıdır.***Önerilen miktardan fazla kullanılmamalıdır.

***10 günden fazla kullanılması tavsiye edilmez.

Peki, Çakşır otu nasıl kullanılır?

Çakşır otu toplandıktan sonra güneş görmeyecek bir şekilde açık havada kurutularak toz haline getirilmelidir. Güneşten uzak tutulmasının temel sebebi, güneş kaynaklı bitki özlerinin etkisini yitirmesidir.

Çakşır otu nasıl kullanılır? En çok bilinen 2 kullanım şekli vardır.

İdeal kullanım şekli ise şu şekildedir.

150 gr çakşır otu 3 kg bal ile karıştırılarak macun haline getirilir.

Ayrıca 1 su bardağı su içerisinde 1 tatlı kaşığı çakşır otu koyularak, çay şeklinde tüketimi de tavsiye edilmektedir.

Çakşır Otu Kökü Resmi

Çakşır otu kökü de çok faydalıdır. Çakşır otu kökü kurutularak toz haline getirilip bala karıştırılarak bunla macun yapılarak tüketilir.

Çakşır otu kökü nasıl kullanılır?

1 çay kaşığı öğütülmüş çakşır otu kökünü 50 gram bal ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Çakşır Otu Suyu

Çakşır otu toz haline getirilip macun yapılarak kullanıldığı gibi, çakşır otu suyu olarak da satılmaktadır. Çakşır otu faydaları için çakşır otu suyu da kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere çakşır kökünün faydaları, çakşır kökü suyu faydaları, çakşır otu kökü nasıl kullanılır? Çakşır otu kökü nasıl kullanılır? Çakşır otu kökü çayı nasıl yapılır? Bu sorular ile ilgili bilgiler verdik. Bu yazı çakşır otu kökü faydaları ilgili bilimsel bir bilgi içermez. Hastalıkların teşhis ve tedavisinde lütfen tıp hekimlerine güveniniz.

 

Share Button

13 Comments

 1. admin 04 Mayıs 2012
 2. admin 04 Mayıs 2012
 3. admin 04 Mayıs 2012
 4. admin 04 Mayıs 2012
 5. Çakşır Otu Suyu 14 Mayıs 2012
 6. kanka 10 Eylül 2012
 7. yalçın 20 Eylül 2012
 8. nuri 10 Ekim 2012
 9. admin 03 Şubat 2013
 10. admin 03 Şubat 2013
 11. Heleki 02 Eylül 2013
 12. serdarr 21 Mart 2014
 13. heleteli 11 Haziran 2015

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir