Cinsel Gücü Artıran Çakşır Otunun Faydaları ve Zararları

Cinsel Gücü Artıran Çakşır Otunun Yararları ve Zararları Nelerdir?

Son dönemde git gide popüler olan ve birçok televizyon programlarında da sıkça konu edilen, cinsel gücü artırıcı özelliğe sahip olan çakşır otunun yararları ve zararları hakkında yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Öncelikle çakşır otunu incelemek ve ne gibi bir bitki olduğuna göz atmak gerekirse,

Çakşır Otu Nedir?

Çakşır otu Latince adı ile Ferula Communis, ortalama 2 metrelik bir uzunluğa sahip olan, sarı renkli çiçekleri bulunan bir ağaç türüdür. Çakşır otunun yaprak ve sapından doğal bitkisel özlü yağlar yardımıyla yararlanılmaktadır. Genel olarak sap ve ot içerisinde bulunan reçine, nişasta, alkaloit, uçucu esansiyel yağlar, cinsel gücü artıran özelliklere sahiptir. Bu nedenle cinsel açıdan problem yaşayan kişilere günümüzde çakşır otu kullanımı tavsiye edilmektedir. Kullanım sonrası alınan yorumlara göre ise, çakşır otunun cinsel gücü artıran bir özelliği bulunduğu ve kullanım sonrasında ciddi oranda yarar sağladığı görülmüştür.

Çakşır Otunun Faydaları

Çakşır otunun faydalarının başında isteksizlik sorunu yaşayan, cinsel açıdan yeterli güce sahip olmayan kişilerde afrodizyak bir etki yaratarak cinsel gücü artırmaktadır. Ayrıca çakşır otunun kas gücü ve adaleler üzerinde de olumlu etkileri bulunduğu görülmüştür.

Erkeklerin en ciddi sorunlarından ve korkularından birisi olan kısırlık sorununa karşı çakşır otunun sperm sayısını artırdığı ve olumlu bir etki yarattığı gözlenmiştir. Cinsel gücü artırıcı özelliği yanında çakşır otunun faydaları arasında kas ve eklem ağrılarına karşı iyileştirici etkisi bulunan çakşır otunun, cinsel güç üzerinde olumsuz etki yaratan stres, sıkıntı gibi faktörlere karşıda sakinleştirici bir etkisi bulunmaktadır. Heyecan ve istek sorunu yaşayan kişiler yine çakşır otundan yardım alarak bu sorunları çözebilir.

Çakşır otunun cinsel gücü artırıcı özelliği dışında diğer yararları ise aşağıda sıralandığı gibidir.

Çakşır otunun faydaları arasında balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır.
Bronşit ve astım sorunu yaşayanlara tavsiye edilmektedir.

Her bitkisel üründe olduğu gibi çakşır otunu kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesine başvurmalı ve uzmanınızın önereceği biçimde ve dozda kullanmalısınız.

Çakşır Otunun Zararları

Çakşır otu alırken ve kullanılırken dikkat edilecek nokta ise çakşır otunun dişi ve erkek türü bulunur. Bu nedenle doğru olanı kullanmak gerekir. Kadınlar çakşır otunun dişi olanını Erkekler ise erkek olanını kullanmalıdırlar.

Hatalı kullanımda depresyona sebep olabilmektedir. Bu açıdan çakşır otunu güvendiğiniz bir yerden almanın tavsiye edilir. Kullanılacak çakşır otu miktarı, ne zaman, ne sıklıkta kullanım şekli ile ilgili bu konuda bilgilere ve önerilere uyulması gerekir.

UYARI:

***Çakşır otu bir defadan fazla yenmemelidir.

***Çakşır kökü tozu, saf olarak kullanılmalı, başka karışımlarla alınmamalıdır.

***Önerilen miktardan fazla kullanılmamalıdır.

***10 günden fazla kullanılması tavsiye edilmez.

Peki, Çakşır otu nasıl kullanılır?

Çakşır otu toplandıktan sonra güneş görmeyecek bir şekilde açık havada kurutularak toz haline getirilmelidir. Güneşten uzak tutulmasının temel sebebi, güneş kaynaklı bitki özlerinin etkisini yitirmesidir.

Çakşır otu nasıl kullanılır? En çok bilinen 2 kullanım şekli vardır.

İdeal kullanım şekli ise şu şekildedir.

150 gr çakşır otu 3 kg bal ile karıştırılarak macun haline getirilir.

Ayrıca 1 su bardağı su içerisinde 1 tatlı kaşığı çakşır otu koyularak, çay şeklinde tüketimi de tavsiye edilmektedir.

Çakşır Otu Kökü Resmi

Çakşır otu kökü de çok faydalıdır. Çakşır otu kökü kurutularak toz haline getirilip bala karıştırılarak bunla macun yapılarak tüketilir.

Çakşır otu kökü nasıl kullanılır?

1 çay kaşığı öğütülmüş çakşır otu kökünü 50 gram bal ile karıştırıp tüketebilirsiniz.

Çakşır Otu Suyu

Çakşır otu toz haline getirilip macun yapılarak kullanıldığı gibi, çakşır otu suyu olarak da satılmaktadır. Çakşır otu faydaları için çakşır otu suyu da kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere çakşır kökünün faydaları, çakşır kökü suyu faydaları, çakşır otu kökü nasıl kullanılır? Çakşır otu kökü nasıl kullanılır? Çakşır otu kökü çayı nasıl yapılır? Bu sorular ile ilgili bilgiler verdik. Bu yazı çakşır otu kökü faydaları ilgili bilimsel bir bilgi içermez. Hastalıkların teşhis ve tedavisinde lütfen tıp hekimlerine güveniniz.

 

15 Comments on “Cinsel Gücü Artıran Çakşır Otunun Faydaları ve Zararları”

 1. Çakşır otu kökü nasıl kullanılır?

  Çakşır kökü faydaları için çakşır otu kökü ya toz haline getirip hakiki bir balla karıştırarak macun şeklinde yada bir fincan suyun içinde 1 tatlı kaşığı toz çakşır otu kökünü kaynatıp karıştırıp demleyerek tüketebilirsiniz.

  Kök bitkiler ile çay hazırlanırken 4-5 dakika kaynatılarak yapılır.

 2. ÇAKŞIR SUYU NASIL ELDE EDİLİR?

  Çakşır suyu çakşırın köklerinden su buharı distilasyonu ile damıtılarak elde edilmektedir.

 3. En son medicalpark da gittiğimiz doktorumuz bize 3 ay,15 er gün arayla uygulamamız gereken bir kür verdi,sizinle de paylaşmak istedim.

  Bugün başladım eşime içirmeye,bakalım sonu nasıl olacak.

  –Havuç tohumu 50 gr
  –Kereviz tohumu 50 gr
  –Turp tohumu 50 gr
  –Şalgam tohumu 30 gr
  –Tarçın 50 gr
  –Zencefil 50 gr
  –Çörek otu 40 ge
  –Safran 20gr
  –havlıcan 20 gr
  –Kişniş 20 gr
  –Polen 50 gr
  –Keçi boynuzu pekmezine katılıp içilecek.

  Sperm sayısını ciddi oranda artırıyormuş.

 4. Çakşır otu nerede yetişir?

  Hatay bölgesinde dağlarda yetişir.Doğu, Orta, Güney, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz’de yoğun olarak yetişir.

  Mersinde de bulunur.

 5. – Vucuda kuvvet vermesi için: Çakşir oto kökü kurutulup öğütülür, polen, ısırgan tohumu ile beraber balla macun yapılıp yenir.
  – Kısırlık tedavisi: Çakşir oto kökü çok besleyici olduğu için, ceviz içi, ısırgan tohumu, badem ile beraber öğütülüp balla macun yapılıp yenmeye devam edilir.

 6. Çakşır otunu aktarlarda bulabilirsiniz. Kök olarak olan çakşır otu toz haline getirilip satılır veya çakşır otu çayı yapmak istiyorsanız bunu aktara söylerseniz o size onu çay yapmak için uygun hale getirip verecektir. Hazır olarak ise çakşır otu suyu da satılmaktadır.

  Çakşır otu toz, çakşır otu çayı ve çakşır otu suyu olarak kullanılır. Çakşır otu suyu hazır paketlenmiş olarak satılmaktadır.

 7. arkadaslar caksır kokunun erkeyın ve dısısı varmıs nasıl anlayacagız bunu yanlıs kullanım ıyı deyılmıs bılen arkadaslar yardımcı olsun

 8. mersinde toros daglarının zirvelerinde çakşırotu kökü yetişmektedir eylül ayında yeni mahsül kökleri kazıdık gerek erkek gerek bayanlar için olan çakşır köküne 0506 907 8610 numaralı tlfndan ulaşabilirsiniz. çocuk sahibi olmak isteyenler ikdidarsızlık çekenler bu dogal güzelliği mutlaka deneyin.

  canmcanm.blogspot.com

 9. arkadaşlar erkekler icin cakşır kökü nasıl kulanılır yardımcı olursanız sevinirim

 10. Öğütülmüş çakşır otu kökü balla karıştırılıp macun şeklinde kullanılabiliniyor. Yada çakşır otu kökünü 5 dakika kadar kaynatıp çay olarak da kullanabilirsiniz.

 11. Çakşır kökünün en çok sperm kalitesini ve sayısını artırmak için kullanıldığı bilinmektedir.

 12. 3 gündür kullanıyorum çakşır kökü suyunu aktardan aldığım ve gerçekten stres azaltıcı ve afrodizyak olarak ilk içimden sonra etkisini gösteriyor.

 13. İki tür çakşır otu var diyorsunuz dişi ve erkek. Bunu nasıl ayırmalıyız yada neye dikkat ederek ayırmalıyız bana dişisi lazım ayrıdan satılıyormu bir de bunun kökünü diksek yetişirmi

 14. 1 litre çakşır suyunu bitirmek üzereyim ama faydasını görmedim desem inanın. Sabah ve akşam yemeklerden 15-20 dakika önce bir su bardağının 1/5 doldurum kalanına meyve suyu ile tamamlayıp içiyorum… tavsiyesi olan…

 15. Olcu verme yeteginize hasta oldum anasini satayim. caksir otunu balla karistir macun yap diyorsunuz gunde bir defa tuket diyorsunuz velakin kac kasik hangi kasik soylemiyorsunuz. cunku olcu yazmayi unutmus birisinin sitesinden hepiniz kopyalamissiniz. ot ile ilgili butun sitelerde ayni olcu var. aferin size.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir