Çatlaklara Bitkisel Çözüm

Çatlaklar büyüme çağında bulunan kızlarda, hamile kadınlarda kortizon tedavisi sonrasında ortaya çıkabilen problemlerdir. Vücutta oluşan çatlaklıklar genellikle göğüs, karın ve bel etrafında görülebilmektedir.

Kozmetik Ürünlerin Çatlaklara Etkisi

Vücudun her yerinde kullanılabilen kozmetik ürünleri, içeriklerinde bulunan kolajen, hyalüranik asit, elastin ve vitaminler sayesinde cilde esneklik kazandırır. Günde 1 kere, çatlakların olduğu yere hafif bir şekilde masaj yaparak uygulanacak kremlerle istenilen etki elde edilebilir.

Çatlaklar çok belli ve beyaz renkteyse, genelde kozmetik ürünler ve soğuk duş gibi çözümler etkili olmaz. Bu yöntemler sadece çatlakların oluşmasını engellemek için kullanılır.

Çatlaklara Bitkisel Çözüm

Bitkisel Peeling : Bitkisel peeling, bitkilerden oluşan toz halindeki özel bir karışımdır. Özel losyonu ile sulandırılıp çatlağın olduğu yere masaj yaparak uygulanır. Uygulamadan 1 hafta sonra ciltte soyulma olur. Böylece derideki düzey farklılığı azalır ve bitkilerin özelliği sebebiyle cildin kan dolaşımı etkilenir. Böylece gergin ve canlı görüntü oluşur. Bu işlem, çatlaklar ileri seviyede olmadığı zaman, karın gevşeme ve sarkmasında yapılır.

AHA Peeling : Glokolik asıt kullanılıp yapılan aha peeling, yeni başlamış dikey çatlakların tedavisinde çok etkili bir yoldur. Vücut bölgesi glikoz asit içeren temizleyiciler sayesinde temizlenir.

Çatlaklara Bitkisel Tedavi

Ayrıca bitkisel yağlarla da tedavisi yapılabilir.

Kakao yağı, jajoba yağı, kayısı yağı, zeytinyağı, badem yağı ve menekşe yağı karışımda kullanılacak olan malzemeler.

Bir kase içine bütün malzemeleri aynı ölçüde alın. Karışım uygulanmadan çatlak olan bölge hafif bir şekilde ovulması gerekir. Daha sonra karışım alınarak çatlaklara ovularak sürülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir