Cildi Canlandırıcı Doğal Maske Tarifi

Sağlıklı beslenme cildimizin güzelliği ve sağlığı için de önemlidir. Bunun dışında cildimizi canlandıran doğal maskeler de uygulanabilir. Site içerisinde bakım ve güzellik kategorisinde cilt bakımı ile ilgili yayınları bulabilirsiniz. Bugün sizlere sunacağım cilt canlandırıcı doğal maskenin tarifini Suna Dumankaya tv katıldığı bir programda vermiştir. Bu tarifi not edemeyenler ve izleyemeyenler için burada tekrardan yayınlıyorum.

Cildi Canlandırıcı Doğal Maske İçin Gerekli Malzemeler;

1/2 Avakado içi

1/2 Limon suyu

1 tatlı kaşığı çiçek balı

Avakadoyu rendeleyip krem haline getirin. Bu sayılan malzemeleri bir kap içerisinde krem haline gelen kadar karıştırılır. Krem haline gelen doğal karışımı yüzünüze, boynunuza sürebilirsiniz. Akşam yatmadan önce uygularsanız yastığınıza bir tülbent koyup sabaha kadar yüzünüzde ince bir tabaka halinde kalabilir. Sabah kalktığınızda çizgilerinizin ve yüzünüzün yumuşadığını canlandığını görürsünüz.

Avakado yağlı bir meyvedir. Özellikle kuru ve yorgun ciltler için idealdir.

Uygulanışı: Öncelikle yüzünüzü duru bir su ile yıkayın. Hazırladığınız avakado-bal karışımını yüzünüze sürün. Maskeyi göz çevrenize sürmeyin ve gözünüze değdirmeyin.

Uyarı: Burada verilen doğal malzemelerden herhangi birine karşı alerjiniz varsa bu doğal maskeyi kullanmayınız. Kullanılan maskenin sizin cilt tipinize uygun olması alınan sonucu da olumlu yönde etkiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir