Cildi Gençleştiren Domates Maskesi

Kanal D de yayınlanan Doktorum programına konuk olan Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak 18 Eylül 2012 bugün evde yapabileceğimiz doğal maskeler verildi. Domates maskesi ile sağlıklı güzelleşin.

Maden suyu ile yüzünüze kompres yaparak cildimizi tazeleyelim. Bir şişe maden suyunu lavobonuzda bulundurabilirsiniz. 2 yada 3 gün bu maden suyu size yetecektir. Boynumuzu da unutmuyoruz. Bazı kişilerin Atopik dermatit problemi yani cilt kuruluğu sıkıntısı olanların ılık maden suyu kullanmalarında fayda vardır. Normal, yağlı karmaya dönük cildi olanlar dolaptan alırsa yüzünüzde bir serinlik olur.

Cildi Gençleştiren Domates Maskesi Domates ile Sağlıklı Güzellik Maden suyu ile yüzümüzü yıkadık. Mineral açısından zenginleştirdik. Çatalla ezilen domatesin üzerine az bir sızma zeytinyağı ekledik ve yüzümüze hafif masaj aşaığıdan yukarıya doğru yaparak sürüyoruz. Domates alerjiniz varsa kullanmıyorsunuz. Hergün düzenli yapıldığında cildi ölü hücrelerinden kurtarabilirsiniz. 5-10 dakika kalması yeterlidir.

 Sabah kalktığımızda yüzümüzde yağ bulunur. Domatesi yağı dengelemek için kullanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir