Cildiniz İçin Dermatolog Yardımı Almalısınız

İnsanlar, genellikle 30’lu yaşlarına geldiklerinde, yaşlanma korkusu ile dolmaya başlarlar. Hayat onlar için daha bir farklı görünür. Kendilerine daha farklı yaşam tarzları belirlemeye başlarlar. Bir yılı geride bırakıp yeni bir yıla merhaba dedikleri dönemlerde, daima daha fazla korku beslemeye başlamaları nedeniyle, o yıl yapacakları şeylerin de bir listesini yaparlar; ve o listede, yeni cilt bakımı uygulamaları, yeni diyetler, daha sağlıklı yaşamak adına yeni tasarılar yer almaktadır. Peki 30’lu yaşlardaki insanların, daha güzel görünmek, daha sağlıklı olmak, gençleşmeye çalışmak gibi davranışlarının arkasında yatan, gerçekleştirmek istedikleri uygulamalar ne kadar sağlıklı ve kesin sonuçlar verir; ne kadar vermez…?

30’lu yaşlarınızdan sonra, başladığınız her yeni sene için bir karar alıyorsanız; ve aldığınız bu karar da cilt bakımınız ile ilgili ise, o halde, doğru ve sağlıklı uygulamaları gerçekleştirmek için, herşeyden önce bir dermatologdan yardım almanız gerekmektedir. Bir dermatolog, sizin, cildiniz için gerçekleştireceğiniz bakım uygulamalarınızda, ne gibi yardımlarda bulunabilir size; ne gibi katkılar sağlar, dilerseniz kısaca göz atalım:

Bir dermatolog, herşeyden önce, kişinin cilt tipini doğru bir şekilde belirler. Cilt kuruluğu yaşayan bir insan, daima cilt yaşlanmasına maruz kalabilir, cilt yağlanması da cildiniz için iyi sonuçlar doğurmayacaktır. Bu nedenle, bir dermatolog, sizin cilt tipinize uygun ürünler kullanmanız açısından size yol gösterir. Pahalı kozmetik ürünlerin yerini tutabilecek ürünlerle sorunlarınızı giderebilir, alerjik bir sorununuz var ise, alerjiye maruz kalmayacağınız şekilde doğru ürünlerle cildinizin bakımını gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Belki de deriniz, olduğundan daha sağlıksız; ve yaşlı görünüyordur. 10 yaş gençleşmek istersiniz. Bu nedenle de botox ya da peeling yaptırmak isteyebilir; derinize vitamin ve kollajenler vermek isteyebilirsiniz. Bu uygulamalar sizin için belki de biraz korkunç olacaktır; ancak eğer iyi bir dermatolog, vücuda verilmesi gereken maddeleri doğru şekilde verecek olursa, siz de korkularınızdan kurtularak, daha genç ve daha güzel görünmeyi başarabilirsiniz.

Kilo sorununuz olabilir, bu nedenle derinizde yağlanma hissedebilir, selülitlerinizden şikayet edebilirsiniz. O halde size önerimiz, bu sorunlarınızdan kurtulabilmeniz için, yanlış ürünleri kullanmaktan medet ummak değil; size tavsiyemiz, vücut yapınıza, yağ oranınıza ve daha pek çok duruma uygun olarak, sizin için uygun olan özel ürünlerden faydalanmaya çalışmanız; ve etkili sonuç almayı tercih etmenizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir