Cildinizi 5 Yaş Gençleştiren Maya Maskesi

Bugün Doktorum programına konuk olan Şems Aslanın verdiği evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz maya maskesi ile cildinize süper bir bakım yapın.

Cildiniz 5 yaş gençleştiren maya maskesi için gerekli malzemeler

Uygulama yapılırken tamamen temiz cilde yapılmalıdır. Bu nedenle önce cildimizi limonu bir su ile temizleyerek dezenfekte ederiz.

1 çay kaşığı limon suyu

Yarım çay bardağı ılık su

1 poşet yaş maya

1 bardak buz

Yağlı kağıt veya gazlı bez, Buz

Şems Aslan Maya Maskesi

Yaş maya bir kap içerisinde temiz bir su katılarak tahta bir kaşıkla ezilecek, maya canlı bir hücredir. Bu arada bu öyle bir maskeyi göz altına uygulayabiliriz. Yüzümüze uyguluyoruz. Hatta boynumuzda sürebiliriz. Cildin her tarafına bu maske sürülecek gazlı bezin ağzı gelecek kısmı açık bırakılıp üstünü kapatıyoruz.

Temiz, kalın bir havluyu sıcak suya batırıp suyunu sıktıktan sonra bu havluyu hemen yüzümüze yerleştiriyoruz.  Nefes alıp veriyoruz ve bütün kaslar çalışacak. Mayayı sürdük sıcağı verdiğimizde kan damarları mayayı alıyor. Aynı şekilde havluyu sıcak suda ıslatıp yüzümüze 5 kere uygulayacağız. toplamda 20 dakika bekleyeceğiz.

Ayda 1 defa bu maskeyi uygularız. 5 defa yaptıktan sonra cildimizi temizlenmeye başladı.

Uygulama sonrasında yüzümüzü yıkıyoruz. Sildikten sonra kağıt havlu ile kuruluyoruz. Kullanılan malzemeler tek kullanımlık olsun. Havlular tek kullanımlık olsun.

Sonrasında buzları dairesel olarak yüzümüze sürüyoruz. Açık gözeneklerde sıkılaştırıyor. Sivilceli, akneli ciltler yapabilir. Akneleri kurutur. Cildiniz gerginleşir.

Buz uygulamasından sonrasında susam yağı veya zeytinyağı sürülecek. Susam yağı hemen hemen her cilde uygundur. Susam yağını yukarı doğru çekerek kulak arkasında masaj yaparak sürüyoruz. Alnınıza ve yüzünüze sekiz çizerek masaj yapacaksınız. Kulak altına doğru çekiyoruz.

Eğer cildiniz de kıllanma varsa bu maskeyi kullanmayın. Kıllanmayı artıyor. Kıl diplerini besliyor. 

Şems Aslan Kimya Mühendisi Ve Güzellik Uzmanı

http://oynat.cubecdn.net/doktorumvod/mp4/2012/4/19/1356.mp4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir