Cilt Bakımınız İçin Bitkisel Yüz Maskeleri

Cilt bakımı, bir bayan için olmazsa olmazlardan olduğu gibi, günümüzde bu durum erkekler için de geçerli olmaya başlamıştır. Ancak sürekli cilt bakım uygulamaları yapanlar bilirler ki bu rünlerin fiyatları oldukça yüksektir. Kişiler bu cilt bakım ürünlerini ya alırlar, kullanmaya kıyamazlar; ya da hiç alamazlar… Bu nedenle, bitkisel ürünlerin de iyice gündeme oturması sebebiyle, televizyonlarda ve gazetelerde, bitkisel yüz maskeleri yayınlanmaya başlanmıştır. Siz ise bu tarifleri, evlerinizdeki malzemelerle yapabilir ve çok da ucuza mal edersiniz. Unutmayın, doğadan gelen güzelliğin sırrı, bitkisel yüz maskelerini kullanmaktan geçmektedir.

Bitkisel yüz maskeleri, hem fiyat olarak uygundur; hem de, bitkisel olması nedeniyle doğal ürünlerden oluşmakta ve kimyasal içermemektedir. Cilt bakım ürünleri satın alırken dikkat etmemiz gereken bir durum vardır: ürünün sizin cildinize alerji yapıp yapmayacağı. Yüksek miktarlarda paralar ödeyerek satın almış olduğunuz cilt maskelerini, alerji yapıyor diye kullanamazsanız, ödediğiniz paralara oldukça yazık olacaktır. Bu nedenle cilt bakım ürünlerini almadan önce, ürünün size alerji yapıp yapmadığını bilmek zorundasınız.

Bitkisel yüz maskelerinde herhangi bir alerji durumu söz konusu değildir. Bir cilt bakım ürününün alerji yapıp yapmadığını ya da herhangi bir bozulma olup olmadığını anlamak için, ürünü elinizin tersine sürerek bir süre beklemelisiniz. Herhangi bir kızarıklık ya da kötü koku almanız durumunda bu ürünleri cildinize kesinlikle kullanmamanız tavsiye edilmektedir.

Bitkisel yüz maskeleri size diğer cilt bakım ürünleri gibi alerji yapmadıkları gibi, aynı zamanda kullanım sürelerinin dolması gibi bir durum da söz konusu değildir. Evinizde olan ürünlerle yapacağınız bitkisel yüz maskelerini, günlük ya da iki kullanımlık yaparsanız, maskenin taze olması nedeniyle çok daha fazla etkisini görürsünüz. Ayrıca, bitkisel yüz maskelerinde, her türlü cilt sorununa uygun çözümler, uzmanlar tarafından bizlere sunulmaktadır. Yüzünüzdeki sivilcelere bitkisel yüz maskeleri ile çözüm bulabileceğiniz gibi, akneleri de yok edebilir ve cildinizdeki kuruluğun önüne geçebilirsiniz.

Sizin de yüzünüzde yağ benekleri olabilir, yazımızın sonunda, bu yağ benekleri için bir de maske önerimiz var sizlere:

2 tane elmanın kabuklarını soyarak kekik suyunda dilimlenmiş elmaları haşlayın, Daha sonra ise, bu haşlanmış elmaları ezerek lapa haline getirin. Elde etmiş olduğunuz elma lapasına, bir fincan karpuz suyu, 1 tatlı kaşığı tarçın ve 1 çorba kaşığı, içerisinde kaymak da bulunan yoğurt ilave edin. Daha sonra ise, bu karışımı krem kıvamına gelinceye kadar, üzerine yulaf unu ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz elma kremini, ateşte ısıtarak yüzünüze sürüp bir müddet bekledikten sonra, yüzünüzdeki yağ beneklerinin geçtiğini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir