Cilt Canlandırıcı Kivi Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Kivi içeriğinde bulunan A, C ve E vitaminleri sayesinde cilt içinde faydalı bir meyvedir. Cildinizin canlanmaya ihtiyacı varsa kivi maskesi tarifini anlatılan şekilde hazırlayıp uygulayabilirsiniz. Cildinizin her zaman canlı olması için su içilmesinin önemini unutmayınız ve yeteri miktarda su içiniz.

Kivi maskesi nasıl hazırlanır?

1.Kivi maskesi tarifi:

Kivi ye karşı alerjiniz yoksa hazırlaması ve uygulaması son derece kolay olan kivi maskesini yapabilirsiniz.

Yumuşak bir kivinin yarısını alıp bunu bir kaşık veya çatal yardımı ile ezin. İçine  bir kaç damla acı badem yağı veya bir kaç damla sızma zeytinyağı damlatıp bunu arındırılmış temiz bir cilde uygulayın. 15-20 dakika kadar bekleme süresinden sonra cildinizi yıkayın.

Kivi maskesi içeriğindeki yağlar ve vitaminler sayesinde yüzü nemlendirerek yüzün canlanmasında faydalı ve göz altı morlukları içinde iyi geliyor.

Nasıl hazırlanır? Kivi maskesi tarifi

2.Kivi maskesi tarifi: 

Kivi maskesi 1 tatlı kaşı bal eklenerek de hazırlanabilir. Yukarıdaki gibi olgun bir adet kivi ezilip bal ile karıştırılır ve cilde sürülür.

Kivinin faydaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için daha önceden yayınlanmış olan Kivi nelere iyi gelir? Kivinin yararları ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Uyarı: Eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz kivi veya bal bu gıdalardan herhangi birine karşı alerjiniz vara kivi maskesi tarifini uygulamaktan kaçınınız.

Bir önceki yazımızda mide sağlığı konusunda merak edilen sorulardan mideye ne iyi gelir? Mideye iyi gelen bitkiler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir