Cilt Lekeleri ve Cildi Sıkılaştırmak İçin Ayva Çekirdeği Maskesi Tarifi

Ayva meyveayva-cekirdegi

sinin yanı sıra, çiçeği, yaprakları ve çekirdeği ile pek çok faydası olan bir meyvedir. Eski yazılarımızda ayvanın faydaları ile ilgili bilgilere yer vermiştik. Kış mevsiminde vücut direncini artırmak için önemli bir yere sahip olan ayva cildin onarımında ve sağlıklı görünmesinde, tırnakların sağlıklı uzamasında da olumlu etkileri bulunmaktadır.

Güzelliğinize güzellik katmak ve kusursuz bir cilde sahip olmak için ayva çekirdeği maskesi ile doğal yollardan güzelleşmeye ne dersiniz?

Cilt sağlığı için, cilt lekeleri için ayva çekirdeği maskesi tarifi

Ayva çekirdeğinden elde edilen ayva çekirdeği jelinin cilt sağlığına iyi geldiği geçmişten bugüne bilinmektedir. Bu yazımızda cilt lekeleri için ayva çekirdeği nasıl yapılır. Ayva çekirdeği maskesi tarifi ve uygulaması ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Ayvayı yedikten sonra içinden çıkan çekirdekleri bir kenara ayırın.

8-9 adet kadar ayva çekirdeğini yarım çay bardağı ılık suyun içine atıp ağzını kapatmadan 1 gün bekletin. Bekleyen ayva çekirdekleri suyu jölemsi bir kıvama getirecektir. Hazır olan ayva çekirdeği jelini yüz ve boyun bölgenizde kullanabilirsiniz. Sürdükten sonra yaklaşık 20 dakika bekletilen ayva çekirdeği maskesi cildinize bakım sağlarken cilt lekeleri ve cildi sıkılaştırmak için başvurulan doğal bir destektir.

Ayva Çekirdeği Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Ayva çekirdeği maskesi ile ilgili özellikle cilt lekelerine iyi geldiği konusunda olumlu yorumlar yapılmış sivilceleri azalttığı konusunda da görüş bildirenler bulunmaktadır.

3 Comments on “Cilt Lekeleri ve Cildi Sıkılaştırmak İçin Ayva Çekirdeği Maskesi Tarifi”

  1. Ayva çekirdeğini bende iki haftadır birkez olmak üzere yapıyorum ve gerçekten de yüzümün rengi açılmaya lekelerim azalmaya başladı. keşke daha önce deneseydim. yarım çay bardağı ılık suda bir ayvanın çekirdeğini iki gün bekletiyorum gerçekten jöle kıvamında oluyor herkese tavsiye ederim.

  2. Yıllar önce denemiştim gerçekten işe yarıyor hatırlatmış oldunuz yeniden uygulamaya karar verdim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir