Cilt Lekelerine Yoğurt ve Karbonatla Son

Bir çoğumuz cildimizdeki lekelerden kurtulmak için çareler ararız . Aslında bu sevimsiz lekeler ile baş etmek hiç de sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Evimizde uygulayabileceğimiz tamamen doğal maskelerle lekesiz bir cilde kavuşabiliriz. Şimdi sizlere uygulaması çok kolay olan bu yöntemin tarifini veriyorum.

Bunlardan bir tanesi ise yoğurt ve karbonat karışımı

Malzemeler;

1 çorba kaşığı yoğurt

1 çay laşığının ucu ile yemeklik karbonat

Yapılışı;

Önce yoğurt ve karbonat iyice karıştırılır.

Daha sonra temizlenmiş cilde masaj yaparak sürülür.5-10 dakika  iyice kuruyana kadar bekletilir. Çok kuru ciltler 5 dk. yağlı ciltler 10 dakika

Son olarak ılık su ile durulanır.

Haftada bir kez tekrarlanır.

Ve dışarı çıktığınızda 20 faktörlü kremler kullanın.

DİKKAT: Karbonat yakıcı bir maddedir. Bu yüzden lütfen bu gibi önerilen cilt bakımlarını önce cildinizin uygun bir yerinde deneyip sonuca bakın bir yemek kaşığı yoğurda çay kaşığının ucuyla karbonat konuluyor. Ama her cilt için oran aynı değil. Yağlı ciltelere uygulanmalı.  Karma kuru ve hassas ciltler kullanmamalı zarar verebilir.

Uyarı: Buradaki tarifler uzmanların görüşlerinden derlenmiştir. Allerjiniz olan besinleri kesinlikle kullanmayınız. Ve doktorunuzun tavsiye etmediği bir tedaviyi uygulamayınız. Her insanın cildi ve yapısı aynı değildir. Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi teşhis ve tedavi amacı gütmemektedir.

YouTube Preview Image

Share Button

4 Comments

  1. lady 13 Eylül 2012
  2. sda 14 Mart 2013
  3. admin 04 Aralık 2013
  4. elif 25 Ekim 2014

YORUM EKLE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir