Cinsel Gücü Artıran Afrodizyak Bitkiler ve Yiyecekler

Cinsel Gücü Artıran Afrodizyak Bitkiler

Cinsel fonksiyon bozuklukları dışında en büyük sorun isteksizliktir. İnsanlarda cinsel istek olarak tabir edilen bu durumu artıran bazı afrodizyak bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkiler ilaç, besin takviyesi ya da bitki şeklinde kullanıma sunulmaktadır.

Cinsel gücü artıran bitkiler nelerdir?

Cinsel gücü artırıcı etkiye sahip olan bir takım bitkiler bulunmaktadır. Bu bitkilerin önerilen dozda gerektiği kadar kullanılması durumunda cinsel sağlık üzerinde olumlu etkiler yarattığı görülecektir. İşte o bitkilerden bazıları…

*Tarçın, hormonların çalışmasını sağlayarak cinsel gücü artırmaktadır. Çay şeklinde tüketilmesi tavsiye edilir. 1 çay kaşığı tarçını bir bardak sıcak su içerisine atarak tüketebilirsiniz. İştah açıcı bir bitkidir. Sinirsel rahatlık veren bir kokusu vardır. Gaz söktürücü ve antiseptik özellikleri vardır. Afrodizyak olarak da kullanılabilir. 

*Ay çekirdeği fazla tüketilmemesi şartıyla erkek ve kadınlarda cinsel gücü artıran etkiler yaratmaktadır. Ancak fazla tüketildiğinde yağ dengesini bozarak sivilce oluşumuna neden olabilir.

*Yulaf ezmesi bayanlar üzerinde cinsel gücü artırıcı etkiye sahiptir. Sütle karıştırılarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

*Üzerlik tohumunu bal ya da bir bardak su içerisine karıştırarak tükettiğinizde cinsel gücü artırıcı etki yarattığı görülecektir.

Ginseng: Binlerce yıllardır Çin’de ilaç yapımında kullanılan ginseng; hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve göz ardı edilemeyecek güçler verir.

Afrodizyak Besinler, Afrodizyak Etkili Besinler, Cinsel Güç İçin

Yukarıda sayılı olan bitkiler ile cinsel aktivite sırasında daha iyi performans alınması mümkündür ancak bilinen ve günlük yaşamda da sıkça kullanılan bazı bitkilerinde önemli yararları bulunmaktadır.

*Kırmızı ve yeşil biber, afrodizyak etkilere sahiptir.

*Sarımsak, hormonların çalışmasında etkilidir. Çiğ olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

*Roka, yeşil sebzeler arasında roka afrodizyak etkisi en fazla olan bitkidir. Çeşitli şekillerde (salata, tek olarak) tüketilmesi tavsiye edilir.

*Kekik ve nane, kurutulmuş şekilde baharat olarak kullanılabilir. Çorbalarda, salatalarda, kekik ve nane kullanmanız cinsel gücü artıracaktır.

*Hardal ve kimyon, hormonların çalışmasında ve sinirlerin güçlendirilmesinde etkilidir.

*Arı sütü, bal ve poleni halk arasında da sıkça kullanılan ürünlerden bazılarıdır. Bu ürünlerin tüketilmesi ile cinsel gücün büyük oranda olumlu yönde artacağı bilinmektedir. 

UYARI: Bitkilerinde tıpkı ilaçlar gibi yan etkileri mevcuttur. Bu nedenle doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Buradaki yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bitkileri yan etkilerini araştırınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir