Cinsel Gücü Artıran Şifalı Bitkiler

Kadınlar İçin Cinsel İsteği Artıran Bitkiler

Kadınlar üstünde afrodizyak etkisi olduğu varsayılan yiyecekler, cinsel isteği artırıp mutlu bir cinsel yaşama kavuşulmasını sağlayabilir.

Kadınlık hormununu çoğaltan yiyecekler sayesinde daha hareketli bir cinsel hayat elde edilebilir. Çikolata beyindeki serotinin miktarını artırıp mutluluk hissi vermektedir. Çikolata bu özelliği sayesinde kadınlar üstünde erkeklere oranla daha fazla etkili olur ve cinsel isteği artırır.

Kadınlar İçin diğer bitki ve yiyecekler ise ; ahududu, yoğurt, tarçın, çilek, şampanya, kırmızı biber, körü ve baharatlı yiyecekleri kadınların cinsel isteğini artıran diğer bitki ve yiyeceklerdir.

Erkekler İçin Cinsel İsteği Artıran Bitkiler

Afrodizyak olarak isimlendirilen yiyeceklerin cinsel sağlığı artıran etkisi tarih boyunca insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Sizlere vereceğimiz listede bulunan yiyeceklerin içerdiği protein, çinko ve vitaminlerle erkeklerin cinsel gücü ve cinsel isteğinin artması sağlanır.

Bu bitki ve yiyecekler ; Antep fıstığı, fıstık, ayçiçeği, avokado, badem, bal, bezelye, ceviz, domates, enginar, fesleğen, greyfurt, hardal, hindi, Hindistan cevizi, istiridye, karpuz, kayısı, kivi, kekik, kuşkonmaz, mango, maydanoz, nane, pekmez, roka, salatalık, sivri biber, vanilya ve susam gibi gıdalar erkeğin cinsel gücünün ve isteğinin artmasına etkili olur.

Uyarı: Burada adı geçen meyve ve diğer besin maddelerinden aşırı yemek başka rahatsızlıklara neden olabilir. Bu nedenle ölçülü bir şekilde ve ihtiyacınız olandan fazlasını yememelisiniz.

Uzmanlar, cinsel sorunların ortaya çıkmasında, psikolojik faktörlerin önemli ölçüde rol oynadığını söylüyor. Şifalı bitkiler, stres nedeniyle cinsel isteksizlik yaşayanların imdadına yetişiyor.

HERBALİST Tarkan Güveloğlu, “Eğer cinsellik sevgiyle yaşanmıyorsa, afrodizyakların da hiçbir etkisi olmaz. Sağlıklı bir cinsel yaşam için dengeli beslenmenin ve afrodizyakların yanı sıra günlük egzersizler yapmak da gerekiyor. Ayrıca cinsel gücü azaltan sigara ve stresten uzak yaşamak ve uykusuz kalmamak gerekiyor” diyerek, başlıca afrodizyaklar hakkında şu bilgileri verdi:

Bitki çayları: Vücuttaki sıvıların akışını hızlandıran bitki çayları içilince, kan dolaşımı hızlanır, tutkularda ve heyecanlarda artış olur. Enerji seviyesini de yükselten bitki çayları seks yaşamını canlandırır.

Ginseng: Binlerce yıllardır Çin’de ilaç yapımında kullanılan ginseng; hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve göz ardı edilemeyecek güçler verir.

Rezene: Bilinen en eski afrodizyaklardan olan rezeneden her gün bir parça alınması cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay da yapılarak içilebilir.

Lavanta: Salata ve yemek soslarına konan birkaç damla lavanta, seks hayatını güçlendirir.

Karanfil tanesi: Doğal afrodizyakların en güçlülerinden biri olan karanfil tanesi, yorgunluğa da iyi gelir.

Haşhaş Tohumu: Cinsel performansı artırır.

Polen: Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında, belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunuyor. Ayrıca içerisinde birçok vitamin mineral ve amino asit bulunur.

Zencefil: Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil, insanı daha ateşli yapar. (Kanı sulandıran ilaç kullananların dikkatli olmaları gerekiyor. Ayrıca, fazla tüketildiğinde de bağırsakları rahatsız eder.) Yemeklerde baharat olarak kullanılabilir.

Balla karıştırılıp yenebilir. Bir hafta veya 10 gün kadar kullanılmalıdır.

Tarçın: İştah açıcıdır. Sinirsel rahatlık veren bir kokusu vardır. Gaz söktürücü ve antiseptik özellikleri vardır. Afrodizyak olarak da kullanılabilir. Kışın içilen bitki çaylarına konulabilir. Tarçın yağı hoş kokusundan dolayı masaj yağı olarak da kullanılabilir.

Hardal: Cinsel bezlerin işleyişini hızlandırır.

Yasemin: Likörleri kokulandıran, harika kokulu yasemin çiçeği, etkili bir uyarıcıdır.

Süsen: Süsen kökü tozu, her iki cins için de güçlü bir afrodizyaktır.

Meyan Kökü: Meyan kökünden elde edilen toz, maden suyu ile karıştırılınca kadınlar için çok etkili bir afrodizyak haline gelir.

Vanilya: Merkezi sinir sistemine etki ederek kokusuyla uyarıcı etki yaratır.

Roka: Bolca demir ve C vitamini içeren roka, alyuvarlar için iyidir. Ayrıca, cinsel gücü de artırır.

Maydanoz: Yemeklere lezzet katan maydanoz, cinsel yaşama da lezzet katar.

Kekik: Güçlü etkileri olan kekik, özellikle erkeklerde uyarıcıdır.

Arı Sütü: Cinsel bezleri geliştiren arı sütünün etkileri, kısa zamanda hissedilir.

(Takvim)

One Comment on “Cinsel Gücü Artıran Şifalı Bitkiler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir